مایکروفر ها یکی دیگر از لوازم برقی بسیار مهم در آشپزخانه‌ ها به شمار رفته و پس‌ از یخچال فریزر و ماشین لباسشویی، جزء پر کاربردترین لوازم برقی می‌ باشند. در تعریف کلی مایکروفر ها می‌ توان گفت که این دستگاه به‌ عنوان یک اجاق الکتریکی شناخته‌ شده و با قرار گرفتن غذا در داخل آن، توسط تابش الکترومغناطیسی در محدوده فرکانس مایکرویو، سبب طبخ و یا گرم کردن آن می‌ شود.

این عمل سبب می‌ شود که مولکول‌ های قطبی در داخل غذا چرخیده و انرژی حرارتی را در فرایندی به نام گرمایش دی‌ الکتریک تولید کنند. دستگاه‌ های مایکروفر غذا را بسیار سریع‌ تر و کارآمد تر نسبت‌ به اجاق‌ های گازی گرم کرده و به‌ همین دلیل دارای کاربرد بیشتری می‌ باشند. مایکروفر ها در برند های متفاوت داخلی و خارجی تولید شده و از جمله برند های معروف آن در ایران می‌توان به ال جی، سامسونگ، مایدیا، فلر، پاناسونیک و به‌ ویژه برند بوش اشاره کرد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر بوش در کرج

نمایندگی تعمیر ماکروفر بوش در کرج

شرکت زانکو، دارای نمایندگی تعمیر مایکروفر در کرج بوده و خدمات خود را در سطح کیفی بسیار بالا و قیمتی بسیار منصفانه به مشتریان خود عرضه می‌ کند. شرکت زانکو با بهره‌ گیری از به روزترین روش‌ های تعمیراتی و مجهز ترین ابزارآلات، نصب، تعمیر و تمامی سرویس‌ های دوره‌ ای لوازم‌ خانگی بوش انجام داده و تمامی تکنسین‌ های آن، آموزش‌ ها و دوره‌ های لازم در این حرفه را پشت سر گذاشته اند.

لوازم خانگی بوش، ساخت کشور آلمان است و این شرکت در سال ۱۸۸۶ توسط فردی به نام رابرت بوش در آلمان راه‌ اندازی شد. شرکت بوش، یکی از معروف‌ ترین و معتبر ترین شرکت‌ های شناخته‌ شده در صنعت آلمان بوده و در حوزه‌ های مختلفی مشغول به فعالیت است. از جمله معروف‌ ترین لوازم‌ خانگی این مجموعه نیز می‌ توان به انواع یخچال فریزر و ساید بای‌ ساید ها، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، اتو، جاروبرقی و به‌ ویژه انواع مایکروفر اشاره کرد. مشتریان عزیز می‌ توانند در صورت بروز هر گونه مشکل و ایراد در مایکروفر بوش خود، با شرکت زانکو در کرج تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایند.

ایرادات و مشکلات متداول در مایکروفر بوش

از جمله ایرادات رایج در تمامی مایکروفر های بوش می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم چرخش سینیمایکروفر

یکی از شایع‌ ترین دلایل عدم چرخش سینی در داخل مایکروفر پس‌ از شروع به فعالیت دستگاه، گیر کردن مواد غذایی در مسیر چرخش سینی می‌ باشد. در غیر این‌ صورت از جمله عوامل دیگر می‌ توان به مشکل در موتور مایکروفر و یا عدم اتصال دنده به موتور دستگاه اشاره نمود که در این‌ شرایط بهتر است آن را برای تعمیر به تکنیسین‌ های ماهر نشان دهید.

 • عدم روشن شدن دستگاه

یکی از مهم‌ ترین دلایل روشن نشدن دستگاه، عدم اتصال آن به برق است. در صورت بررسی اتصالات آن به برق و درستی آن‌ ها، ممکن است که سیم‌ های داخلی مایکروفر دچار اتصالی شده و سبب روشن نشدن دستگاه شوند.

 • گرم نشدن غذا در داخل مایکروفر

یکی از مهم‌ ترین وظایف تمامی مایکروفر ها، گرم کردن غذا در مدت زمان بسیار کوتاه است. در صورت گرم نشدن غذا در داخل مایکروفر های بوش، ممکن است خازن، مگنترن، دیود و یا ترانس ولتاژ دستگاه دچار ایراد و مشکل شده و یا حجم بسیار زیادی از مواد غذایی را در داخل آن قرار داده باشید. در صورت هر گونه ایراد در قطعات نام‌ برده شده، باید از تکنیسین‌ ها درخواست تعمیر نمایید.

 • عدم عملکرد گریل دستگاه

یکی دیگر از ویژگی‌ های مایکروفر های بوش، وجود تنظیمات گریل مواد غذایی است. اگر تنظیمات و برنامه گریل به‌ درستی انجام نگیرد، ممکن است این قسمت از دستگاه شروع به کار نکرده و غذا گریل نشود. از دیگر عوامل عدم عملکرد گریل مایکروفر که نیاز به تعمیر خواهند داشت می‌ توان به مشکل در المنت، ترموستات و همچنین برد الکترونیکی اشاره کرد.

 • جرقه زدن داخل مایکروفر

در بعضی مواقع متوجه می‌ شوید که پس‌ از قرار دادن مواد غذایی بر روی سینی مایکروفر و بستن درب و انجام تنظیمات آن، زمانی‌ که دستگاه شروع به فعالیت می‌ کند دچار جرقه‌ هایی در داخل خود می‌ شود. از جمله مهم‌ ترین دلایل جرقه زدن در داخل مایکروفر ها، باقی ماندن ذرات سیم ظرف‌ شویی در هنگام تمیز کردن دستگاه در داخل مایکروفر است. همچنین صدمه به ورقه‌ های داخلی مایکروفر به دلیل عدم نگهداری درست و استفاده از ظرف‌ های استیل و فلزی نیز می‌ تواند سبب ایجاد جرقه در هنگام عملکرد دستگاه شود.

 • انتشار بوی سوختگی از دستگاه

از جمله مهم‌ ترین دلایل انتشار بوی سوختگی از دستگاه و دود، می‌ توان به باقی ماندن ذرات مواد غذایی در داخل مایکروفر و همچنین استفاده غلط از شوینده‌ های بی‌ کیفیت اشاره نمود.

تعمیر مایکروفر بوش در محل

یکی از اساسی‌ ترین و مهم‌ ترین خدمات ارائه‌ شده در شرکت زانکو، تعمیرات انواع لوازم خانگی برقی در محل است. تکنسین‌ ها و تعمیرکاران شرکت زانکو، قادر به انجام تعمیرات گوناگون لوازم خانگی برقی در محل بوده و می‌ توانند بدون جا به جایی دستگاه از محل، تمامی مشکلات و ایرادات آن را برطرف نمایند. با استفاده از خدمات تعمیر مایکروفر بوش توسط تکنسین‌ های زانکو در محل، شما می‌ توانید بدون جا به جایی دستگاه و پرداخت هزینه‌ های هنگفت برای انتقال آن به کارگاه، مایمروفر خود را در محل تعمیر نمایید.

خدمات شرکت زانکو در تعمیر مایکروفر بوش

تیم زانکو، قادر به رفع تمامی ایرادات و مشکلات موجود در مایکروفر های بوش بوده که از جمله این خدمات می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تعمیر ایراد در لامپ روشناییمایکروفر
 • تعمیر سر و صدای زیادمایکروفر در هنگام فعالیت
 • تعمیر مشکلات موجود در روشن نشدنمایکروفر
 • تعمیرات برق داشتن بدنهمایکروفر
 • تعمیر مشکلات برقی موجود درمایکروفر
 • تعمیر بورد اصلیمایکروفر
 • تعمیر المنت و ترموستاتمایکروفر
 • انجام تمامی سرویس‌ های دوره‌ ایمایکروفر
 • تعمیر عدم چرخش سینی درمایکروفر
 • بر طرف نمودن ایجاد دود و بوی سوختگی درمایکروفر
 • بر طرف نمودن ایجاد جرقه درمایکروفر
 • بررسی تنظیمات موجود درمایکروفر
 • ارائه فاکتور خدمات در تعمیر مایکروفر بوش

تکنسین‌ ها و تعمیرکاران شرکت زانکو پس‌ از عیب‌ یابی دقیق و تعمیر مایکروفر های بوش، فاکتور خدمات را به مشتریان ارائه داده و در صورت استفاده از قطعه جدید نیز ضمانت‌ نامه کالا را به مشتریان تحویل می‌دهند. تمامی هزینه‌ های دریافت شده از سوی این مجموعه، زیر نظر اتحادیه و نهاد های نظارتی بوده و هیچ‌ گونه هزینه اضافی برای تعمیر و سایر خدمات از تعمیرکاران آن دریافت نمی‌ شود.

هزینه تعمیر مایکروفر بوش

هزینه تعمیر مایکروفر بوش بر اساس فاکتور های مختلف متفاوت بوده و از جمله این فاکتور ها می‌ توان به نوع ایراد در مایکروفر بوش، مدل دستگاه، استفاده از قطعات اصل و مرتبط با مدل دستگاه، نوع شرکت تعمیراتی و همچنین انجام سرویس‌ های دوره‌ای اشاره کرد. شما می‌توانید جهت اطلاع دقیق از هزینه تعمیر مایکروفر های بوش، با شرکت زانکو در کرج تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

در پایان

مشتریان می‌توانند با خیالی آسوده از خدمات تعمیراتی شرکت زانکو جهت بر طرف نمودن مشکلات لوازم خانگی خود استفاده کرده و بهترین نتایج را در مدت زمانی بسیار کوتاه دریافت نمایند.