یکی دیگر از وسایل برقی آشپز خانه که امروزه اهمیت آن نسبت‌ به گذشته در آشپزخانه‌ ها افزایش یافته است، مایکروفر است. مایکروفر در واقع یک فر در ابعاد بسیار کوچک است که غذا را نسبت‌ به اجاق گاز بسیار سریع‌ تر پخته و یا گرم می ‌کند. این دستگاه به‌ جای استفاده از حرارت و یا گاز، از تابش الکترو مغناطیسی جهت پخت و یا گرم کردن مواد غذایی استفاده می‌ کند.

در این وسیله برقی، گرمای وارد شده به غذا توسط تشعشعات مایکروفر صورت‌ گرفته و این تشعشعات یا امواج آن به داخل غذا نفوذ کرده و سبب حرارت دیدن رطوبت داخل آن می‌ شود.

نمایندگی تعمیر مایکروفر ال جی در کرج

امواج مایکروفر بسیار شبیه به امواج رادیویی بوده و به دلیل کوتاه بودن امواج آن، مایکروفر نامیده می ‌شوند. مایکروفر ها در برند های متفاوتی چون ال جی، سامسونگ، بوش، فلوبر، پاناسونیک، تکنو و غیره به بازار عرضه می ‌شوند. یکی از معروف‌ ترین برند های مایکروفر، برند ال جی است که علاوه‌ بر مایکروفر، انواع لوازم برقی های بسیار با کیفیتی را نیز به بازار عرضه می کند.

تاریخچه شرکت ال جی

شرکت ال جی در کشور کره و در سال ۱۹۵۸ به نام گلد استار تأسیس گردید. اولین لوازم‌ خانگی برقی تولید شده در این شرکت، یخچال کره ‌ای بود که در سال ۱۹۶۵ تولید شده و سپس نخستین تلویزیون سیاه و سفید کره ‌ای در سال ۱۹۶۶ توسط این شرکت تولید گردید. از دیگر محصولات شرکت ال جی می ‌توان به انواع لوازم آشپزخانه مانند اجاق گاز، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، مایکروفر، انواع گوشی‌ های هوشمند، سیستم‌ های صوتی، سیستم‌ های تهویه و غیره اشاره نمود.

نمایندگی تعمیر مایکروفر ال جی در کرج

امروزه مراکز و مجموعه‌ های بسیار زیادی تحت عنوان نمایندگی‌ های اصلی تعمیرات لوازم خانگی ال جی تأسیس شده‌ اند که تمامی آن ها قابل‌ اعتماد نبوده و تنها باید به مراکزی مراجعه نمود که دارای پروانه کسب و همچنین مجوز معتبر باشند.

شرکت زانکو، به‌ عنوان یکی از معتبر ترین نمایندگی‌ های تعمیر لوازم خانگی ال جی در کرج شناخته‌ شده و دارای تکنسین‌ ها و تعمیرکاران بسیار ماهر و با تجربه در این زمینه است. تکنسین‌ های زانکو، قادر به نصب، تعمیر و انجام سرویس‌ های دوره ‌ای انواع لوازم خانگی ال جی به‌ ویژه انواع مایکروفر ال جی بوده و خدمات خود را با بالا ترین کیفیت به مشتریان عرضه می ‌کنند.

مشتریان عزیز می ‌توانند در صورت درخواست تکنسین از شرکت زانکو، با این مجموعه تماس گرفته و پس‌ از گزارش خرابی و نوع وسیله برقی، کارشناسان ما تکنسین مربوطه را در زمان مشخص شده به محل فرستاده و پس‌ از پایان کار نیز فاکتور خدمات را به مشتریان ارائه می ‌دهند.

ایرادات شایع در مایکروفر ال جی

از جمله ایرادات و مشکلات شایع در مایکروفر های ال جی می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انتشار بوی سیم سوخته از مایکروفر ال جی

ممکن است پس‌ از مدتی استفاده از مایکروفر های ال جی، متوجه شوید که دستگاه در حال عملکرد، دچار دود شده و بوی سیم سوخته از خود تولید کند. این علایم نشان‌ دهنده‌ مشکل و خرابی در ترانس مایکروفر ال جی بوده و برای حل مشکل آن باید از تکنسین‌ های با تجربه درخواست تعمیر نمایید.

 • گرم نشدن مواد غذایی

زمانی پیش می ‌آید که مواد غذایی را در داخل مایکروفر گذاشته و تنظیمات آن را انجام می ‌دهید اما پس‌ از خروج غذا از دستگاه، متوجه می ‌شوید که غذا به‌ هیچ‌ عنوان گرم نشده و حرارت ندیده است. در چنین شرایطی، ممکن است برخی از قطعات مایکروفر دچار مشکلات و خرابی‌ هایی شده باشند که از جمله این قطعات می‌ توان به مگنترون مایکروفر اشاره کرد.

خرابی در مگنترون مایکروفر ال جی نیز می ‌تواند از شکستگی آهن‌ ربا های آن، ذوب شدن آنتن آن و غیره باشد.

یکی دیگر از دلایل گرم نکردن مایکروفر نیز مشکل در سوئیچ درب دستگاه است.

 • مشکل در فیوز حرارتی

زمانی‌ که دستگاه در هنگام فعالیت بیش‌ از حد داغ می ‌شود، ممکن است که قطعه فیوز حرارتی آن دچار خرابی و ایراد شده باشد. زیرا وظیفه‌ این قطعه عدم گرم شدن بیش‌ از حد بدنه دستگاه بوده و در صورتی‌ که این قطعه به‌ طور خودکار تنظیم نشود، باید برای برطرف نمودن مشکل آن، از نمایندگی‌ های مجاز درخواست تعمیرکار نمایید.

 • برق داشتن بدنه دستگاه

یکی دیگر از ایرادات رایج در مایکروفر های ال جی، برق داشتن بدنه دستگاه در هنگام تماس با آن است. در چنین شرایطی ممکن است یکی از قطعات بسیار مهم و حساس مایکروفر به نام ترانسفورماتور دچار ایراد شده که در این صورت این قطعه قابل تعمیر نبوده و در صورت وجود هر گونه ایراد باید سریعاً تعویض شود.

 • جرقه زدن مایکروفر ال جی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که مصرف‌ کنندگان مایکروفر ال جی با آن دست‌ و پنجه نرم می ‌کنند، ایجاد جرقه در هنگام فعالیت مایکروفر است. یکی از عمده ‌ترین دلایل ایجاد ایجاد جرقه در داخل مایکروفر های ال جی، وجود قطعات فلزی و یا ظروف فلزی در داخل مایکروفر است. زمانی‌ که داخل مایکروفر را توسط سیم‌ های ظرفشویی تمیز می ‌کنید، ممکن است قطعاتی از سیم ظرفشویی در داخل مایکروفر باقی‌ مانده و زمانی‌ که دستگاه را روشن می ‌کنید، در داخل دستگاه جرقه ایجاد شود. از دیگر دلایل جرقه نیز می ‌توان به وجود آلودگی در داخل مایکروفر، تغییر شکل سه‌ پایه موجود در مایکروفر، استفاده از ظروف شکسته و همچنین خرابی درپوش بخار پز اشاره کرد.

 • روشن نشدن مایکروفر

دلیل اصلی روشن نشدن مایکروفر نیز می ‌تواند مشکل در اتصال دستگاه به برق باشد. در صورت بررسی اتصالات صحیح الکترونیکی دستگاه، اگر مجدداً دستگاه مایکروفر روشن نشود، باید از تکنسین‌ ها درخواست تعمیر نمایید.

 • عدم چرخش سینی مایکروفر ال جی

عدم چرخش سینی نیز می ‌تواند از مشکل در کابل‌ های ارتباطی، ایراد در برد، مشکل در زبانه درب دستگاه و یا مشکل در موتور گردان باشد. در صورت مشاهده هر کدام از این ایرادات، می ‌توانید با شرکت زانکو تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

تعمیر ماکروفر الجی

خدمات شرکت زانکو در تعمیر مایکروفر ال جی

از جمله خدمات ارائه‌ شده توسط تعمیرکاران و تکنسین های شرکت زانکو در رفع مشکلات مایکروفر های ال جی می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رفع مشکل گرم نکردن مایکروفر
 • رفع مشکلات سوئیچ درب دستگاه
 • جلوگیری از جرقه زدن دستگاه در هنگام فعالیت
 • روشن نمودن دستگاه و انجام سرویس‌ های دوره ‌ای
 • رفع مشکلات روشنایی دستگاه
 • رفع مشکلات و ایرادات پیش‌ آمده در قسمت‌ های برقی دستگاه
 • برطرف نمودن صدا های غیر عادی از مایکروفر ال جی
 • رفع مشکلات موجود در پنل دستگاه
 • برطرف نمودن تمامی مشکلات و ایرادات دستگاه و راه‌ا ندازی مجدد آن
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال به‌ جای قطعات آسیب‌ دیده
 • تعمیر برد الکترونیکی و همچنین برطرف نمودن مشکلات چرخش سینی
 • عیب‌ یابی دقیق تمامی قطعات دستگاه و رفع نمودن آن ها

آیا امکان تعمیر مایکروفر ال جی در محل وجود دارد؟

یکی از مزایای استفاده از خدمات شرکت زانکو در کرج، تعمیر لوازم برقی خانگی در منزل و یا محل مورد نظر است. شاید برخی افراد گمان کنند که مایکروفر های ال جی به دلیل سبکی وزن خود نسبت‌ به سایر لوازم برقی مانند یخچال فریزر و ماشین ظرفشویی، برای تعمیر نیاز به جابجایی داشته و ممکن است جهت عیب‌ یابی بهتر به کارگاه منتقل شوند. اما باید گفت که تکنیسین‌ های شرکت زانکو، قادر به عیب‌ یابی دقیق و برطرف نمودن تمامی مشکلات مایکروفر ال جی در محل هستند. شما می ‌توانید بدون جابجایی وسیله برقی خود و صرف هزینه‌ های جابه‌جایی، دستگاه را در محل تعمیر کرده و تمامی مشکلات و ایرادات آن را از بین ببرید.

در پایان

شرکت تعمیرات لوازم خانگی زانکو خدمات خود از جمله تعمیر ماکروفر، تعمیر لباسشویی، تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ظرفشویی را به‌ طور گسترده در تمامی مناطق استان البرز مانند عظیمیه، گوهر دشت، مهرشهر، میدان کرج و غیره به مشتریان خود ارائه داده و شما می ‌توانید برای درخواست تکنسین، با شماره تلفن 02632811842 تماس گرفته و با ارائه اطلاعات کامل به کارشناسان ما، تکنسین‌ ها و تعمیرکاران به محل فرستاده شده و پس‌ از عیب‌ یابی دقیق دستگاه، شروع به تعمیر آن می ‌نمایند. در آخر کار نیز فاکتور خدمات و همچنین ضمانت‌ نامه قطعات مصرفی را به مشتریان ارائه می ‌دهند.