برند های لوازم خانگی

نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج

ماشین ظرفشویی دستگاهی است که می توان با استفاده از آن شستشوی ظرف را انجام داد. تعمیر ماشین ظرفشویی به دلیل اینکه دارای قطعات مختلفی می باشد، امری دشوار و در عین حال تخصصی است. به طوری که فقط کسانی که از دانش و فناوری به کار رفته در آن اطلاع داشته باشند، قادر به تعمیر ماشین ظرفشویی خواهند بود. عیب یابی و برطرف کردن مشکلات ماشین ظرفشویی شامل نشتی آب، روشن نشدن، خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی، تمیز شسته نشدن ظروف، تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی، آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی، خشک نکردن ظروف و… در نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج انجام می شود.

شماره «نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج» 02632811842 است. شما عزیزان می توانید جهت دریافت خدمات سرویس و تعمیر انواع ماشین ظرفشویی بصورت 24 ساعته 7 روز هفته با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج

تعمیرکاران مجموعه زانکو سرویس با توجه به شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی تعمیر ماشین ظرفشویی از برندهای مختلف، به جدیدترین تکنولوژی به کار رفته در این دستگاه ها نیز آشنا هستند. به طوری که با تجربه بالایی که در این زمینه دارند، می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل را شناسایی کرده و برطرف کنند. در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج همراه ما باشید تا با جزئیات تکمیلی ارائه این خدمات در زانکو سرویس آشنا شویم.

مزایای تعمیر ظرفشویی در محل توسط زانکو سرویس

پیدا کردن یک تعمیرکار برای تعمیر ماشین ظرفشویی در محل اصلاً کار سختی نیست ولی اینکه شما بتوانید یک تعمیرکار حرفه‌ای را پیدا کنید که عیب‌یابی را به صورت دقیق انجام داده و بعد از تعمیرات، ماشین ظرفشویی بدون هیچ عیبی کار کند نیاز به تحقیق دارد. ما در این زمینه به شما زانکو سرویس را پیشنهاد می‌کنیم. مهم‌ترین مزایای تعمیر ماشین ظرفشویی در محل توسط زانکو سرویس عبارتند از:

 • تعمیرکار متخصص که با سیستم طراحی ماشین ظرفشویی آشنا است وظیفه عیب‌یابی و تعمیرات را بر عهده می‌گیرد.
 • ضمانت نامه تعمیرات در پایان کار در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا در صورت بروز همین مشکل در داخل ماشین ظرفشویی بتوانید از نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج خدمات رایگان را دریافت نمایید.
 • تعمیر ماشین ظرفشویی تنها زمانی انجام می‌شود که تعمیرکار ابتدا عیب‌یابی را انجام داده، هزینه‌ها را به شما اطلاع دهد و در صورتی که تأیید کردید برای تعمیرات دست به کار خواهد شد.
 • لازم است بدانید که زانکو سرویس به صورت حرفه‌ای تعمیرات قطعات را انجام می‌دهد. اگر قطعه‌ای معیوب شده باشد تعمیرکاران باید حتماً تا جایی که امکان دارد این قطعه را تعمیر نمایند. اما اگر راهی جز تعویض قطعه باقی نماند زانکو سرویس به شما تعهد می‌دهد که قطعات اورجینال که دارای گارانتی هستند را بر روی ماشین ظرفشویی استفاده کرده و به هیچ عنوان از قطعات چینی استفاده نکند.
 • از دیگر مزایای تعمیر ماشین ظرفشویی در محل توسط زانکو سرویس بحث کاهش هزینه‌ها است. شما بهترین خدمات را با قیمت مناسب دریافت خواهید کرد. این مرکز طبق نرخ اتحادیه عمل می‌کند.
 • ما فاکتور را به شما می‌دهیم تا بتوانید جزئیات را با دقت برآورد نمایید.
 • این مرکز به شما تخفیف‌های بسیار خوبی خواهد داد یعنی اگر گارانتی ماشین ظرفشویی منقضی نشده باشد می‌توانید با ارائه آن به تعمیرکار هزینه‌های نهایی را کاهش دهید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

زانکو سرویس به عنوان تعمیرگاه مجاز و نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج در حال فعالیت است. یکی از خدماتی که این مجموعه برای شما عزیزان در نظر گرفته است، خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در محل می باشد.

در صورتی که متوجه اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی خود از برندهای مختلف شده اید، نگران نباشید. چراکه نیازی نیست آن را تا یک تعمیرگاه حمل کنید. کافی است با تکنسین های زانکو سرویس تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن در محل اعلام شده از سوی شما حاضر شوند و اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی شما نمایند.

با استفاده از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در محل زانکو سرویس، ضمن اینکه نیازی به جابجایی دستگاه نیست، در هزینه و زمان نیز صرفه جویی می شود. به طوری که تکنسین در بازه زمانی کوتاهی در محل حاضر می شود و اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی می کند. بدین گونه نه تنها نیازی به پرداخت هزینه برای نیروی انسانی برای حمل و نقل نمی باشد، دستگاه شما نیز در مسیر جابجایی آسیب نمی بیند. از سویی دیگر می توانید از نزدیک شاهد عملکرد تعمیرکار ظرفشویی خود باشید.

بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج

برای ارتباط با بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج با شماره 02632811842 تماس گرفته و درخواست تعمیر، سرویس و یا نصب دستگاه ظرفشویی خود را ثبت نمایید.

متأسفانه برخی از تعمیرکارانی که در کشور وجود دارند فعالیت تخصصی نداشته و به دلیل اینکه مهارت‌های علمی را سپری نکرده‌اند نمی‌توانند به بهترین شکل ممکن تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام دهند. به همین دلیل مردم همیشه نگران هستند که کدام مرکز را جهت عیب‌یابی و تعمیر این وسیله انتخاب کنند. ما برای شما توضیح می‌دهیم که جهت انتخاب بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج باید به چه صورت عمل کنید:

 • در درجه اول با کارشناسان این مرکز صحبت کرده و از آن‌ها در مورد سابقه کاری تعمیرکاران سؤال بپرسید. در صورتی که افراد متخصص در نمایندگی حضور داشته باشند کارشناسان مدرک آن‌ها را به شما ارائه کرده و یا در داخل سایت هم بارگذاری می‌کنند.
 • نکته دیگری که کمک می‌کند تا بتوانید بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج را انتخاب کنید بحث سابقه کاری مرکز انتخابی است. اگر نمایندگی مربوطه سایت داشته باشد، شما با مراجعه به سایت می‌توانید در مورد سابقه کاری این نمایندگی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.
 • با توجه به اینکه هزینه تعمیرات گران شده است به همین دلیل اغلب تعمیرکاران ضمانت‌نامه تعمیرات را به مشتریان تحویل نمی‌دهند. اما بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج به این موضوع اهمیت می‌دهد که مشتریان از عملکرد این مرکز راضی باشند. در واقع این نمایندگی به خوبی می‌داند که رضایت یک مشتری، مشتریان بیشتری را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل چنین مراکزی برای هر گونه خدماتی که برای مشتریان ارائه می‌کنند گارانتی تعمیرات را ارائه خواهند کرد.
 • آیا می‌دانید در حال حاضر قطعات چینی بسیار زیادی در بازار وجود دارد که در صورت استفاده از آن‌ها بر روی وسیله برقی چه اندازه به دستگاه شما آسیب وارد خواهد شد. برای اینکه دچار چنین مشکلی نشوید بهترین کار این است که به سراغ نمایندگی‌های معتبر بروید چون در این مراکز تمامی قطعات اورجینال با گارانتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و همین فاکتور به خوبی می‌تواند به شما کمک کند بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج را پیدا کنید.
 • در نهایت بحث برآورد هزینه‌ها نیز در این زمینه راهنمای شما خواهد بود. اگر یک مرکزی به شما گفت که هزینه‌ها طبق دستورالعمل اتحادیه برآورد شده و می‌توانید فاکتور را به اتحادیه ارجاع دهید شک نداشته باشید که شما بهترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج را انتخاب کرده‌اید چون فعالیت آن‌ها کاملاً قانونی است.

رایج ترین مشکلات ماشین های ظرفشویی

در ادامه با بررسی رایج ترین مشکلاتی که برای ماشین ظرفشویی ایجاد می شود و باید پس از مشاهده آن از معتبرترین نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج خدمات دریافت کنید، همراه ما باشید.

 کار نکردن ماشین ظرفشویی

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود و یا کار نمی کند، این مشکل دارای دلایل متعددی است. ممکن است در اتصال به پریز برق و یا جریان الکتریسته مشکل داشته باشد. از دیگر دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی خراب شدن قفل درب دستگاه و همینطور بسته نشدن درب آن است. در چنین شرایطی نیز احتمالاً دستگاه شروع به کار نمی کند. گاهی نیز مشکل کار نکردن ماشین ظرفشویی به دلیل مشکلات فنی شامل اختلال در عملکرد تایمر ماشین ظرفشویی، فیوز حرارتی، سلکتور دستگاه، رله استارت و… می باشد.

 نشتی آب در ماشین ظرفشویی

از رایج ترین مشکلات برای ماشین ظرفشویی، نشتی آب است. از اصلی ترین دلایل نشتی آب در ماشین ظرفشویی، خراب شدن واشر لاستیکی دستگاه و دور درب است. می توانید حل این مشکل را به تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج بسپارید.

 بوی نامطبوع در داخل ماشین ظرفشویی

از مشکلات آزار دهنده برای کاربران در استفاده از ماشین ظرفشویی، بوی بد و نامطبوع آن است. اصلی ترین دلیل بوی بد و نامطبوع ماشین ظرفشویی، اختلال در عملکرد فیلتر است. در صورتی فیلتر دستگاه مسدود شده باشد، ذرات غذا بر روی ظرف باقی می مانند. از سویی دیگر به دلیل مرطوب بودن محیط ظرفشویی، زمینه مناسبی برای فساد و رشد باکتری ها خواهد بود. بنابراین در بررسی علت و رفع مشکل بوی بد ماشین ظرفشویی، باید فیلتر دستگاه بررسی گردد.

شستشوی ناقص یا تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

از مشکلاتی که با زحمت زیادی برای کاربران همراه است، شستشوی ناقص و یا عدم شستشوی صحیح ظرف ها توسط ماشین ظرفشویی است. برای برطرف شدن این مشکل، لازم است که در قدم اول ابتدا پسماندها، ذرات غذایی باقی مانده و همینطور تمامی آلودگی محیط داخلی دستگاه را برطرف کنید. البته این موضوع را نیز در نظر بگیرید که در صورت استفاده از پودر و یا مایع شوینده غیر استاندارد در داخل دستگاه نیز فرآیند شستشوی ظرف ها دچار اختلال می شود. تعمیرکاران نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج توصیه می کنند که برای عیب یابی این مشکل بازوهای آبپاش را نیز بررسی کنید. چراکه اختلال در عملکرد بازوهای آبپاش نیز منجر به شستشوی ناقص ظرف ها می گردد.

 خراب شدن درب ماشین ظرفشویی

در صورتی که قفل دستگاه ماشین ظرفشویی به درستی کار نمی کند، ممکن است زبانه قفل خراب شده باشد. البته گاهی دلیل بروز این مشکل فرسودگی قفل درب نیز می باشد. اگر سوئیچ های برق درب ماشین ظرفشویی نیز دچار مشکل گردد، قفل درب ماشین ظرفشویی از کار می افتد. بهتر است برای رفع این مشکل از تکنسین های نمایندگی خدمات دریافت کنید.

خشک نکردن ظرف ها توسط ماشین ظرفشویی

ترموستات قطعه ای است که ماشین ظرفشویی را گرم می کند. در صورتی که ترموستات به درستی کار نکند، گرما قبل از خشک شدن ظرف ها به صورت کامل قطع می گردد. برای بررسی این مشکل بایستی که از سالم بودن این ترموستات اطمینان حاصل کنید.

 عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند، احتمال دارد مشکل از پمپ تخلیه باشد. گاهی مسدود شدن پمپ و پروانه آن، منجر به بروز این مشکل می شود که لازم است تمیز گردد. البته گاهی علت بروز این مشکل نیز بسیار ساده است؛ به طوری که پیچ خوردگی و یا آسیب دیدگی شیلنگ تخلیه آب ظرفشویی و مسدود شدن آن منجر به بروز مشکل می شود.

صدای غیرعادی در ماشین ظرفشویی

در صورتی که ماشین ظرفشویی تراز نباشد، منجر به شنیده شدن صداهای غیرعادی می گردد. می توانید خود اقدام به محکم کردن پیچ هایی که در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد نمایید و دستگاه را تراز کنید. در برخی موارد نیز علت صدای ناهنجار از ماشین ظرفشویی در هنگام کار، خرابی بلبرینگ ها است که لازم است برای تعمیر آن ها از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید.

در قسمت فوق به رایج ترین مشکلاتی که برای ماشین ظرفشویی ایجاد می شود، پرداخته شد، در صورتی که با مشکل دیگری مواجه هستید، توصیه می کنیم که با کارشناسان زانکو سرویس در نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج تماس بگیرید. در صورتی که با دریافت مشاوره تلفنی مشکل ماشین ظرفشویی شما برطرف نشود، متخصصین فنی در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و پس از عیب یابی مشکل را برطرف می کنند

تعمیر ظرفشویی در کرج

رایج‌ ترین موارد درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی 

تعمیرات ماشین ظرفشویی در نگاه اول می‌ تواند ساده به‌ نظر برسد، اما وجود هرگونه ایراد و خرابی در ماشین‌ های ظرفشویی نیاز به تعمیرات تخصصی داشته و در صورت تعویض قطعه نیز باید از قطعات اصل و اورجینال توسط تکنسین‌ ها و تعمیرکاران استفاده شود. از جمله خدمات شرکت زانکو سرویس در نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج که مشتریان در رابطه با رایج ترین مشکلات موجود در ظرفشویی با ما تماس می‌ گیرند، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

رفع ایراد شست‌ و شوی کدر ظروف در ماشین ظرفشویی

علت کدر و مات شدن ظرف ها پس‌ از شستشوی ماشین ظرفشویی، به عوامل متعددی همچون کاهش میزان نمک موجود در دستگاه، چیدمان نامرتب ظروف، تنظیمات نامناسب شستشو، استفاده از مواد شوینده‌ی بی‌ کیفیت و غیره بستگی دارد. دلایل تخصصی‌ تر کدر شدن ظروف نیز مرتبط با خرابی درب ظرف نمک، خرابی فیلتر کف ظرفشویی، گرفتگی بازو های آب‌ پاش و مشکل در شیر ورودی آب به‌ دلیل سختی بیش‌ از حد آب است که برای رفع آن می‌ توانید با نمایندگی ما در کرج تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

تعمیر جت پمپ و تعویض آن

قطعه جت پمپ در ماشین‌ های ظرفشویی، وظیفه کنترل آب ورودی به دستگاه را داشته و بنابراین یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین‌ های ظرفشویی می‌ باشد. جت پمپ‌ ها دارای انواع اینورتر، هیت پمپ، معمولی و دایرکت هستند و از جمله علایم خرابی آن نیز می‌ توان به عدم آب‌ گیری دستگاه، ارور یا کد خطا، پریدن فیوز، تجمع آب در کف دستگاه و غیره اشاره نمود.

مهم ترین دلایل خرابی جت پمپ نیز عبارتند از:

 • نوسانات برق ساختمانی
 • قفل شدن جت پمپ
 • ایراد در پروانه جت پمپ
 • ریزش آب از دستگاه
 • مشکل‌ در سیم‌پیچ جت پمپ
 • و غیره

رفع کد خطای ظرفشویی

ماشین‌ های ظرفشویی نیز همانند سایر لوازم برقی آشپزخانه، در صورت وجود برخی مشکلات و ایرادات، دارای کد خطا و ارور هایی بر روی پنل خود هستند. هر ماشین ظرفشویی نیز در مدل و برند خود، دارای کد خطا های مشخصی است و علت آن نیز مربوط با ایرادات متعدد در دستگاه می‌ باشد. در صورت مشاهده هرگونه کد خطا در ماشین ظرفشویی خود، به دفترچه راهنمای دستگاه رجوع کرده و در صورت عدم رفع آن، می‌ توانید با نمایندگی ما تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

تعویض مخزن نمک

مخزن نمک در ماشین‌ های ظرفشویی، یک قطعه مصرفی است که در صورت آسیب دیدگی، باید تعویض گردد. استفاده از نمک در ماشین‌ های ظرفشویی، سختی آب ورودی به دستگاه را کاهش داده و از طرفی سبب شفاف‌ تر شدن ظروف در حین شستشو می‌ شود. عواملی چون وجود برفک بر روی بازوهای آبپاش، ماندن لک های سفید بر روی ظروف و همچنین برفک بر روی قطعات مکانیکی، از جمله نشانه‌ های خرابی و نشت مخزن نمک در ظرفشویی هستند و از مهم‌ ترین دلایل خرابی مخزن نیز می‌ توان به ایراد در درب مخزن و یا استفاده بیش‌ از حد از نمک اشاره نمود.

برای تعویض مخزن نمک ظرفشویی و انجام سرویس‌ های دوره‌ ای دستگاه، می‌ توانید با نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج تماس حاصل نمایید.

تعویض میکروسوئیچ ظرفشویی

یکی دیگر از قطعات مهم و حساس ظرفشویی، قطعه میکروسوئیچ درب است. وظیفه این قطعه در ماشین‌ های ظرفشویی، ایجاد امنیت دستگاه پس‌ از روشن شدن و شستشوی ظروف است و از باز و بسته شدن درب در حین فعالیت جلوگیری می‌ کند. در صورت آسیب‌ دیدگی این قطعه، دستگاه روشن نشده و یا شروع به فعالیت نمی‌ کند که برای رفع آن، می‌ توانید از شرکت زانکو سرویس درخواست تکنسین نمایید.

مهم‌ ترین دلایل خرابی میکروسوئیچ درب ظرفشویی نیز عبارتند از:

 • نفوذ آب به قطعه میکروسوئیچ درب
 • کوبیدن درب ماشین ظرفشویی هنگام بستن
 • نوسانات برق ساختمانی

تعویض لاستیک دور درب

لاستیک دور درب ظرفشویی، قطعه‌ ای مصرفی برای جلوگیری از نشت آب به بیرون از دستگاه است و وجود هرگونه پارگی و یا پوسیدگی در آن، سبب اختلال در عملکرد ظرفشویی خواهد شد. نوار دور درب ماشین‌ ظرفشویی پس‌ از چندین‌ بار شستشو، باید توسط مواد شوینده به‌ طور کامل از هرگونه چربی و مواد غذایی پاک شود تا از خرابی زود هنگام آن جلوگیری شود.

تعویض لاستیک دور درب ظرفشویی در خدمات سرویس‌ های دوره‌ ای نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج انجام می‌ شود و برای درخواست سرویس کار، می توانید با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید.

تعویض المنت ظرفشویی

المنت در ماشین‌ ظرفشویی، وظیفه گرم کردن آب را بر عهده داشته و دارای انواع اینورتر، لوله‌ ای و میله ای شکل است. این قطعه در مواقع شستشو، آبکشی و خشک کن ظروف در ماشین‌ های ظرفشویی عمل کرده و در صورت پیدایش خرابی و ایراد نیز، آب ورودی به دستگاه گرم نشده و علاوه‌ بر آن دستگاه نیز ارور خواهد داد.

مهم‌ ترین دلایل خرابی المنت نیز عبارتند از:

 • پایان طول عمر مفید المنت
 • نوسانات برق ساختمانی
 • نشت آب از دستگاه
 • شکستگی المنت
 • رسوب بیش‌ از حد آب ورودی

تعویض قطعه المنت به جهت باز کردن دستگاه و همچنین عیب‌ یابی دقیق، بسیار تخصصی است و بهتر است توسط تکنسین‌ ها و تعمیرکاران حرفه‌ ای انجام شود.

رفع اتصال ظرفشویی

یکی دیگر از اصلی‌ ترین دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی، وجود اتصالی در تجهیزات الکتریکی آن است. در صورت روشن نشدن دستگاه، ابتدا اتصال دو شاخه به برق ساختمانی را چک کرده و در صورت عدم هیچ‌ گونه مشکل ظاهری در ظرفشویی و روشن نشدن مجدد، بخش‌ های داخلی دستگاه باید توسط تکنسین ها بررسی و عیب‌ یابی شوند.

مهم‌ ترین دلایل اتصال ظرفشویی عبارتند از:

 • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
 • آسیب‌ دیدگی دو شاخه برق ظرفشویی
 • ایراد در سیم کشی
 • مشکل در سیم‌ پیچی داخلی دستگاه
 • نشت آب از ظرفشویی
 • نصب غیر اصولی دستگاه

تعویض موتور و تعمیر آن

در صورتی‌ که قطعه موتور ظرفشویی دچار خرابی و ایراد شده باشد، دستگاه روشن نشده و قادر به شستشوی ظروف نخواهد بود. عوامل متعددی در خرابی موتور ماشین‌ های ظرفشویی تأثیر گذار هستند که مهم‌ ترین آن‌ ها شامل:

 • نوسانات برق ساختمانی
 • استفاده بیش‌ از حد از ماشین ظرفشویی
 • ماندن گرد و غبار بر روی موتور
 • عدم انجام سرویس‌ های دوره‌ ای
 • خرابی و ایراد در تجهیزات داخلی موتور

در صورت عدم عملکرد بازوهای آبپاش، به مشام رسیدن بوی سوختگی از دستگاه و همچنین سر و صدای غیر عادی ظرفشویی در حین شستشو، با نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج تماس حاصل کرده و در سریع‌ ترین زمان مشکل ماشین ظرفشویی را از بین ببرید.

رفع صدای زیاد ظرفشویی

در برخی مواقع ماشین ظرفشویی در حین شستشوی ظروف، سر و صدای غیر عادی را از خود منتشر می‌ کند. گیر کردن مواد غذایی در مسیر پمپ تخلیه و یا خرابی این قطعه، مهم‌ ترین علت ایجاد سر و صدای غیرعادی در ظرفشویی است و از دیگر دلایل آن نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چیدمان غیراصولی ظروف در سبد ظرفشویی
 • عدم چرخش بازو های آبپاش و یا گرفتگی آن‌ ها
 • خرابی در جت پمپ
 • مشکل در یاتاقان
 • خرابی شیر برقی

رفع نشتی آب از کف ظرفشویی

نشتی آب از ماشین‌ های ظرفشویی، در قسمت‌ های متفاوتی همچون محل اتصال شیر های آب، درب دستگاه و همچنین کف ظرفشویی اتفاق خواهد افتاد و هر کدام نیز دارای دلایل متفاوتی در خرابی و یا پوسیدگی قطعات داخلی دستگاه هستند. در صورت مشاهده نشتی آب از کف ظرفشویی، دستگاه را خاموش کرده و آن را به‌ طور کامل از برق کشیده و جهت رفع ایراد درخواست تکنسین نمایید.

مهم‌ ترین دلایل نشتی آب از کف ظرفشویی نیز عبارتند از:

 • خرابی قطعه هیدرواستات
 • پوسیدگی کف دستگاه
 • ایراد در اتصالات اورینگ
 • وجود نشتی در بازوهای آبپاش
 • و غیره

رفع سوراخ شدن استیل کف ظرفشویی

ماشین‌ های ظرفشویی همانند لباسشویی ها، برای شست‌ و شوی ظروف در تماس مستقیم با آب مصرفی ساختمان هستند و املاح و رسوبات موجود در آب در مدت زمان طولانی، می‌ تواند آسیب‌ های جدی را به دستگاه و قطعات آن وارد کند. یکی از مهم‌ ترین دلایل سوراخ شدن استیل کف ظرفشویی نیز، همین املاح و رسوبات در آب ورودی به دستگاه هستند. استفاده از مواد شوینده‌ بی‌ کیفیت و نامناسب، وجود آهن در آب، تجمع رسوبات در داخل لوله‌ های ورودی آب و همچنین ریزش مایع جلا دهنده و یا نمک بر کف ظرفشویی، مهم‌ ترین دلایل سوراخ شدن استیل هستند که در این‌ صورت، برای تعمیر اصولی و حرفه‌ ای سوراخ کف ماشین ظرفشویی، بهتر است از تخصص تکنسین ها در این حرفه بهره‌مند شوید.

تعویض موتور

وظیفه اصلی موتور در ماشین‌ های ظرفشویی، پمپ آب بر ظروف برای شستشو است و یکی از مهم‌ ترین قطعات موجود در دستگاه محسوب می‌ شود. ماشین‌ های ظرفشویی دارای مدل‌ های متفاوتی از موتور هستند و از جمله نشانه‌ های خرابی موتور در دستگاه نیز می‌ توان به خاموش شدن ناگهانی دستگاه، سر و صدای بیش‌ از حد موتور در حین فعالیت، عدم چرخش بازوان آبپاش، عدم شستشوی ظروف، انتشار بوی سوختگی از دستگاه و غیره اشاره نمود.

تعمیر و یا تعویض موتور ماشین ظرفشویی نیز بسیار تخصصی است و توصیه می‌ شود برای رفع مشکلات آن، از خدمات تکنسین های حرفه‌ ای که در این زمینه برخوردار شوید. مهم‌ ترین دلایل خرابی موتور عبارتند از:

 • نشت آب به روی سیم‌پیچ‌ ها
 • عدم جرم‌ گیری دستگاه
 • خرابی کاسه نمد
 • نوسانات برق ساختمانی
 • روشن و خاموش کردن مداوم دستگاه
 • مشکل در پروانه موتور

تعویض شیر برقی یا اکواستاپ

وجود هرگونه ایراد و مشکل در شیر برقی ماشین ظرفشویی، در عملکرد صحیح دستگاه تأثیر گذاشته و سبب بروز مشکل در برنامه‌ های شستشو خواهد شد. شیر برقی در ماشین ظرفشویی، وظیفه انتقال آب را بر عهده دارد و از جمله علایم خرابی آن در دستگاه نیز می‌ توان به عدم عملکرد برنامه‌ های شستشو، تجمع آب در کف دستگاه، کدر و مات شدن ظروف و غیره اشاره نمود.

مهم‌ ترین دلایل خرابی شیر برقی نیز عبارتند از:

 • پایین بودن فشار آب ساختمانی در طولانی‌ مدت
 • استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی در طولانی‌ مدت
 • ایراد در اتصالات داخلی دستگاه
 • استفاده از شیر برقی در کیفیت نامناسب

جهت رفع مشکل تخصصی، می توانید با نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

تعمیر برد

یکی دیگر از مهم‌ ترین و حساس ترین قطعات موجود در ماشین‌ های ظرفشویی، قطعه برد است. وجود هرگونه ایراد و خرابی در برد الکتریکی دستگاه، در عملکرد صحیح ماشین‌ های ظرفشویی تأثیر مستقیم داشته و در واقع به‌ معنای روشن نشدن دستگاه می‌ باشد. عدم آبگیری ظرفشویی، عدم عملکرد صحیح برنامه‌ های شستشو، روشن نشدن دستگاه، عدم گرم شدن یا حرارت بیش‌ از اندازه آب ورودی، تخلیه نشدن آب از دستگاه و غیره از جمله نشانه‌ های خرابی برد در دستگاه هستند که برای تعمیر و رفع خرابی در آن، به‌ طور حتم باید از تخصص تکنسین ها بهره‌مند شوید.

مهم‌ ترین دلایل خرابی برد الکتریکی در ماشین‌ های ظرفشویی نیز عبارتند از:

 • نوسانات برق ساختمان
 • نشت آب به قطعه برد الکتریکی
 • وجود خرابی و مشکل در قطعات داخلی برد
 • استفاده از برد های بی کیفیت در دستگاه

خاموش شدن ظرفشویی

در برخی مواقع ممکن است ماشین‌ های ظرفشویی در حین شستشوی ظروف، به‌ صورت خودبخود خاموش شده و عمل شستشوی ظروف نصفه نیمه باقی بماند. دلایل متعددی همچون ایراد در فن، مشکل در پنل کنترل، نوسانات برق ساختمانی، ایراد در موتور، مشکل در برد الکتریکی، ایراد در تایمر، ایراد در المنت حرارتی، ایراد در فیوز حرارتی، عدم ورود آب به دستگاه، عدم انجام سرویس‌ های دوره‌ ای، مشکل در پمپ تخلیه و غیره سبب خاموش شدن ناگهانی دستگاه می شوند که برای رفع آن‌ ها، می‌ توانید با نمایندگی ما در کرج تماس گرفته و علاوه بر درخواست تعمیرکار، از فاکتور کار و خدمات پس از فروش نیز بهره مند شوید.

تعویض کلید برد

یکی دیگر از مشکلات رایج در انواع ماشین‌ های ظرفشویی، عدم عملکرد دکمه‌ های دستگاه برای روشن و یا خاموش کردن و همچنین انتخاب برنامه‌ های شستشو است. مهم‌ ترین دلایل عدم عملکرد کلید برد عبارتند از:

 • ایراد در برد الکتریکی
 • ایراد در تاچ پد لمسی دستگاه
 • تجمع چربی و یا کثیفی در اطراف دکمه‌ های پنل
 • مشکل در سیم‌کشی دستگاه
 • خرابی کنترل پنل
 • فعال بودن قفل کودک دستگاه

رفع آب دادن ظرفشویی و نشت دستگاه

ریزش آب از ظرفشویی و یا نشت آب از دستگاه، یکی دیگر از رایج ترین خرابی‌ های موجود در انواع ماشین‌ های ظرفشویی است که می‌ تواند برای کاربران بسیار آزاردهنده باشد. در صورت ریزش آب از ماشین ظرفشویی، دستگاه را به‌ طور کامل خاموش کرده و آن را از برق کشیده و برای رفع خرابی با نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج تماس حاصل کرده و درخواست خود را برای اعزام تکنسین ثبت نمایید.

مهم‌ ترین دلایل آب دادن و نشت ماشین ظرفشویی عبارتند از:

 • پوسیدگی واشر دور درب دستگاه
 • مشکل در محفظه نگهداری مواد شوینده
 • ایراد در سوئیچ شناور
 • ایراد در شیر آب ورودی دستگاه
 • مشکل در پمپ آب
 • ایراد در بازوان آبپاش
 • خرابی و یا پوسیدگی شیلنگ ها

جرم‌ گیری و تعویض دوره‌ ای

ماشین‌ های ظرفشویی نیز همانند لباسشویی ها به‌ دلیل تماس مستقیم با آب، پس‌ از مدتی استفاده دچار جرم شده و در صورت افزایش آن، شستشوی ظروف نیز به‌ درستی انجام نخواهد شد. در سرویس های دوره ای شرکت زانکو سرویس برای ماشین های ظرفشویی، جرم گیری نیز به طور کامل انجام خواهد شد. روش‌ های متعددی برای جرم گیری ماشین ظرفشویی در دسترس هستند که از جمله آن‌ ها می‌ توان به استفاده از جوش شیرین، اسید سیتریک، سرکه سفید و غیره اشاره نمود. جرمگیری ماشین‌ های ظرف‌شویی نیز با توجه به برند و برنامه‌ های شستشوی دستگاه متفاوت است و برای دریافت راهنمایی های لازم، با نمایندگی ما در کرج تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان دریافت نمایید.

سرویس های دوره ای ماشین ظرفشویی در نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج

یکی از خدمات نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج، ارائه خدمات سرویس های دوره ای است. در نظر داشته باشید که اگر به صورت سالانه و منظم اقدام به انجام سرویس های دوره ای نمایید و همین طور از شوینده و نمک های استاندارد استفاده کنید، ماشین ظرفشویی به هیچ عنوان دچار خرابی با هزینه های بالا نخواهد شد. اینگونه می توانید طول عمر دستگاه خود را نیز افزایش دهید.

تعمیرکاران زانکو سرویس در ارائه خدمات سرویس های دوره ای، تمامی تسمه ها و اتصالات موتور شامل بلبرینگ ها، چرخ دنده ها، سه نظام چک، روغن کاری شده، کاسه نمد ها، شیلنگ ها، لوله ها و…. را مورد بررسی قرار می دهند. اینگونه تمامی قطعات بررسی می شود و در صورت داشتن مشکلات جزئی شناسایی و برطرف می گردند. در واقع هیچ مشکل جزئی به این روش بزرگ نمی شود و نیاز به صرف هزینه زیاد نیز نمی باشد.

تعمیر ظرفشویی ال جی در کرج

ماشین ظرفشویی ال جی، یکی از با کیفیت ترین برند های موجود در ماشین‌ های ظرفشویی در بازار امروزه است و توسط شرکت ال جی در کره تولید و عرضه می‌ شود. ماشین‌ های ظرفشویی ال جی دارای موتور اینورتر دایرکت درایو هستند و در تولید و ساخت آن‌ ها از تکنولوژی و فناوری بسیار پیشرفته‌ای استفاده‌ شده و بسیار کم‌ مصرف‌ در صرف انرژی و آب می‌ باشند. برخی از مدل‌ های ماشین ظرفشویی ال جی دارای تکنولوژی بخار هستند و فضای داخلی آن‌ ها بر اساس ظرفیت شستشو با یکدیگر متفاوت بوده و انواع ظروف را با کیفیت بسیار بالا و بدون ایجاد لک، شستشو و خشک می‌ نمایند.

نصب و انجام سرویس‌ های دوره‌ ای ماشین ظرفشویی ال جی در کرج نیز توسط شرکت زانکو سرویس در محل انجام‌ شده و دارای گارانتی خدمات می‌ باشند. از جمله ایرادات و خرابی های رایج در ظرفشویی ال جی نیز می‌ توان به ایراد در پمپ تخلیه، ایراد در برد دستگاه، خرابی درب قفل ماشین ظرفشویی، ارور های متداول ظرفشویی، ایراد در شیر برقی، خرابی المنت کف، ایراد در موتور دستگاه و هیتر ماشین ظرفشویی و غیره اشاره نمود. تمامی این ایرادات و هرگونه خرابی در ماشین‌ های ظرفشویی ال جی توسط تکنسین‌ های شرکت زانکو در کرج قابل تعمیر بوده و در صورت تعویض و استفاده از قطعات، از قطعات اصل و متناسب با نوع ظرفشویی ال جی همراه با گارانتی محصول استفاده می‌ شود. هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در کرج نیز بر اساس نوع خرابی، قطعه آسیب‌ دیده، استفاده از قطعات اصل و اورجینال و غیره متفاوت می‌ باشد.


اینجا بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در کرج

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در کرج 

ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز یکی دیگر از برند های مطرح و معتبر جهانی بوده و جزو با کیفیت ترین و محبوب‌ ترین ماشین‌ های ظرفشویی موجود در بازار امروزی می‌ باشد. ماشین ظرفشویی‌ های سامسونگ تولید کشور کره هستند و در تولید و ساخت آن‌ ها از به روزترین و نوین‌ ترین تکنولوژی و فناوری‌ ها استفاده شده‌ است. ماشین‌ های ظرفشویی سامسونگ نیز بر اساس ظرفیت شست‌ و شو، دارای ظرفیت‌ های ۱۲ نفره، ۱۳ نفره و ۱۴ نفره هستند و بر اساس فناوری‌ های خود، دارای انواع متفاوتی می‌ باشند. از جمله امکانات و ویژگی‌ های اصلی ماشین ظرفشویی های سامسونگ نیز می‌ توان به بسته شدن درب دستگاه به‌ طور خودکار، عملکرد با صدای بسیار کم، وجود تکنولوژی WaterWall، عدم نشتی در دستگاه، شست‌ و شوی با کیفیت انواع ظروف، شستشوی کامل ظروف بسیار کثیف و غیره اشاره نمود.

ماشین‌ های ظرفشویی سامسونگ نیز همانند سایر ماشین‌ های ظرفشویی با کیفیت، مجهز به صفحه نمایشگر، قفل کودک، انواع برنامه شست‌ و شو، سنسور تشخیص نشتی آب و همچنین سیستم ضدعفونی کردن ظروف هستند و ممکن است در اثر استفاده نادرست و یا نصب غیر اصولی، دچار برخی ایرادات و خرابی ها شوند. از جمله ایرادات رایج در ماشین ظرفشویی‌ های سامسونگ نیز می‌ توان به خرابی درب دستگاه، ایراد در برد، خرابی شیر برقی، ایراد در المنت دستگاه، ایراد در پنل کنترل و غیره اشاره نمود.

تمامی این مشکلات و سایر ایرادات و ارور های موجود در ظرفشویی‌ های سامسونگ، توسط تکنسین‌ های شرکت زانکو سرویس در کرج قابل تعمیر بوده و در صورت تعویض قطعه نیز، از قطعات اصل و متناسب با نوع دستگاه استفاده می‌ نمایند. همچنین شما می‌ توانید با استفاده از خدمات این مجموعه، ظرفشویی سامسونگ خود را در محل تعمیر نموده و بدون جا به جایی ظرفشویی خود، در هزینه‌ های جا به‌ جایی و حمل دستگاه صرفه‌ جویی نمایید. هزینه تعمیر ظرفشویی سامسونگ نیز بر اساس فاکتور هایی چون نوع آسیب‌ دیدگی دستگاه، قطعه آسیب‌ دیده، نوع ظرفشویی سامسونگ، استفاده از قطعات اورجینال و غیره متفاوت می‌ باشد.


اینجا بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در کرج

تعمیر ظرفشویی پاکشوما در کرج 

ماشین ظرفشویی‌ های پاکشوما، یکی از با کیفیت‌ ترین ظرفشویی‌ های تولید شده در داخل ایران هستند و همانند سایر ماشین‌ های ظرفشویی، در تولید و ساخت آن‌ ها از فناوری‌ های به‌ روز و پیشرفته‌ای استفاده‌ شده است. ظرفشویی‌ های پاکشوما بر اساس ظرفیت شستشوی ظروف، دارای انواع متفاوتی هستند و از جمله امکانات آن‌ ها می‌ توان به وجود حسگر نشت آب، صفحه نمایش ال ای دی، عیب‌ یابی خودکار دستگاه، توانایی شستشوی سبزی و میوه، مصرف انرژی بسیار پایین، مصرف آب کم و غیره اشاره نمود. موتور به‌ کار رفته در تولید ماشین ظرفشویی‌ های پاکشوما نیز از برند با کیفیت میدیا بوده و در هنگام فعالیت، میزان لرزش و صدای بسیار کمی را تولید کرده و دارای توان بسیار بالایی می‌ باشد. از جمله ایرادات رایج و شایع موجود در ماشین‌ های ظرفشویی پاکشوما نیز می‌ توان به عدم تخلیه آب دستگاه، روشن نشدن ظرفشویی، خشک نکردن ظروف، عدم ورود آب به دستگاه، نشتی آب، قفل نشدن درب ظرفشویی، سر و صدای زیاد ظرفشویی پاکشوما و همچنین مصرف بیش‌ از حد نمک در حین عملکرد اشاره نمود. 

تمامی ایرادات و مشکلات موجود در ظرفشویی پاکشوما، توسط شرکت زانکو سرویس در کرج قابل تعمیر بوده و علاوه‌ بر آن خدمات نصب و سرویس‌ های دوره‌ای ظرفشویی پاکشوما در کرج را به مشتریان خود ارائه می‌ دهند. شما می‌ توانید با استفاده از خدمات این مجموعه، بدون جا به جایی ظرفشویی پاکشوما خود، آن را در محل تعمیر نموده و در آخر نیز فاکتور کامل خدمات را از تکنسین‌ های ما دریافت نمایید. همچنین در صورت تعویض قطعه نیز، تکنسین‌ های این مجموعه از قطعات اورجینال و متناسب با نوع ظرفشویی پاکشوما استفاده کرده و گارانتی و ضمانت‌ نامه محصول را به مشتریان تحویل خواهند داد. هزینه تعمیر ظرفشویی پاکشوما نیز بر اساس فاکتور هایی چون نوع قطعه مصرفی، قطعات اورجینال، میزان آسیب دستگاه، انجام سرویس‌ های دوره‌ای و غیره متفاوت می‌ باشد.


اینجا بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در کرج

تعمیر ظرفشویی اسنوا در کرج 

ماشین ظرفشویی اسنوا نیز یکی دیگر از با کیفیت‌ترین و پرفروش‌ ترین برند های داخلی در بازار امروزی بوده و در تولید و ساخت آن‌ها از فناوری‌ های بسیار پیشرفته‌ ای استفاده شده‌ است. ماشین ظرفشویی های اسنوا نیز همانند سایر ظرفشویی‌ های با کیفیت، بسیار کم‌ مصرف‌ در صرف برق و آب

هستند و مصرف آب آن‌ ها به‌ طور میانگین ۱۱ لیتر است و در مقایسه با سایر ماشین‌ های ظرفشویی بسیار کم‌ تر می‌ باشد. در نمای داخلی و خارجی ماشین‌ های ظرفشویی اسنوا، از طراحی‌ های بسیار مدرن استفاده‌ شده و دارای امکانات بسیار پیشرفته‌ ای می‌ باشند. از جمله ویژگی‌ ها و امکانات موجود در این ظرفشویی ها نیز می‌ توان به وجود سنسور تشخیص نشتی آب، سبد تاشو، جا پودری کتابی، بازوی آب‌ پاش، امکان شستشوی میوه و سبزیجات، برنامه شستشوی مختص ظروف شیشه‌ ای و چینی، امکان شستشو با قرص‌ های چند منظوره، دارای خشک کن اضافی، مخزن شستشو تمام استیل، عیب‌ یاب هوشمند و همچنین قفل کودک اشاره نمود. 

از جمله ایرادات رایج در ماشین ظرفشویی های اسنوا نیز می‌ توان به خشک نکردن دستگاه، عدم تخلیه آب، وجود سر و صدا در حین فعالیت، تمیز نشستن ظروف، نشتی دستگاه، پر نشدن مخزن ظرفشویی، مشکل در برد و موتور دستگاه و غیره اشاره نمود. تکنسین‌ های حرفه‌ ای شرکت زانکو سرویس در کرج، تمامی ایرادات و مشکلات موجود در ماشین ظرفشویی اسنوا را در محل تعمیر نموده و گارانتی خدمات را نیز به مشتریان تحویل خواهند داد. همچنین در صورت لزوم به تعویض قطعات و عدم امکان تعمیر آن، از قطعات اصلی و متناسب با نوع ظرفشویی اسنوا استفاده کرده و ضمانت‌ نامه محصول را به مشتری خواهند داد. هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا نیز بر اساس عواملی چون نوع قطعه آسیب‌ دیده، استفاده از قطعات اورجینال، میزان آسیب‌ دیدگی دستگاه و غیره متفاوت می‌ باشد.


اینجا بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در کرج

عیب یابی ظرفشویی در نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج چگونه انجام می شود؟

دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج مجموعه زانکو سرویس به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات ماشین ظرفشویی را به صورت تلفنی با تماس با شماره 02632811842 در زانکو سرویس ثبت نمایید.
 • کارشناسان مجموعه با در نظر گرفتن نوع و برند دستگاه، در کوتاه ترین زمان ممکن در محل اعلام شده از سوی شما حاضر می شوند.
 • پس از حاضر شدن تعمیرکار در محل، اقدام به بررسی دستگاه و عیب یابی ماشین ظرفشویی می کند.
 • پس از بررسی مشکل، تکنسین هزینه تعمیر و یا تعویض قطعه و همینطور دستمزد تعمیرکار را به شما اعلام می کند. در صورت رضایت مشتری اقدام به تعمیر و برطرف کردن مشکل دستگاه می کند.

در پایان نیز تمامی خدمات ارائه شده ضمانت می شود. در این صورت اگر تا قبل از اتمام مهلت گارانتی، مشکلی ایجاد گردد، به صورت رایگان توسط تعمیرکاران زانکو سرویس برطرف می شود.

مهم ترین نکات در نگهداری از ماشین ظرفشویی

اگر قصد دارید که در بازه زمانی طولانی تری به دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز داشته باشید، توصیه می شود به نکات زیر توجه کنید:

 • اولین نکته مربوط به نحوه نصب ماشین ظرفشویی است. ماشین ظرفشویی را باید به محافظ برق متصل کنید.
 • محلی که ماشین قرار می‌گیرد باید کاملاً تراز باشد تا برای آبگیری و تخلیه دچار مشکل نشود.
 • توصیه اکید داریم دستگاه را در کنار وسایل گرمایشی، در معرض آفتاب و در محیط‌های مرطوب قرار ندهید.
 • زمانی که می‌خواهید ماشین ظرفشویی را به کار بیندازید ابتدا ظرف‌ها را به طور منظم در جای خود قرار دهید.
 • به هیچ عنوان ظرف‌ها را بیش از حجم تعریف شده برای ماشین ظرفشویی در داخل دستگاه نچینید.
 • پیشنهاد می‌کنیم در فصل تابستان برنامه‌هایی را استفاده نمایید که نیازی به خشک کردن ظرف‌ها نداشته باشند. به هر حال تا جایی که بتوانید فشار کمتری به ماشین وارد کنید طول عمر مفید آن حفظ خواهد شد.
 • توجه داشته باشید هر چه ظرف‌ها بیشتر کثیف باشند قدرت شستن دستگاه پایین آمده و از طرف دیگر فشار زیادی به ماشین ظرفشویی وارد می‌شود. پس تا جایی که می‌شود همه بقایای غذا را بر روی ظرف‌ها پاک کنید.
 • اگر میزان استفاده شما از ماشین ظرفشویی زیاد است حداقل در طول سال دو بار فیلتر را عوض کنید. اگر فیلتر پر شده باشد تخلیه به خوبی انجام نگرفته و ماشین ظرفشویی تحت فشار قرار خواهد داشت.
 • یک اشتباه بزرگ در نگهداری از ماشین ظرفشویی این است که شما وسایل دیگر را بر روی دستگاه قرار دهید. با این کار باعث لق شدن اتصالات داخلی آن خواهید شد.
 • یک شوینده مناسب را انتخاب کنید تا هم ظرف‌ها به خوبی تمیز شوند و هم این شوینده باعث خوردگی بازو‌های آبپاش و فضای داخلی دستگاه نشود.
 • هر بار که ظرف‌ها به طور کامل شسته شد درب ماشین ظرفشویی را بگذارید؛ قسمت کابین و لاستیک دور درب را تمیز کنید و اجازه بدهید کمی درب باز باشد تا رطوبت از داخل آن خارج گردد. این کار باعث می‌شود هم از زنگ زدگی قطعات داخلی جلوگیری شده و هم میکروب‌ها در فضای داخلی رشد نکنند.
 • برنامه شستشو را بر اساس میزان کثیفی ظرف ها انتخاب کنید.
 • دستگاه را بیش از اندازه پر نکنید.
 • از مواد شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی خود استفاده نمایید.
 • پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ذرات غذا را با دستمال کاغذی از روی آن ها تمیز کنید.
 • در بازه های زمانی هر شش ماه یکبار از جرمگیر استفاده کنید.
 • پس از هربار شستشو، واشر دور درب و قسمت لولا را تمیز کنید.

در صورتی که متوجه مشکلی در ماشین ظرفشویی خود شدید، از تعمیر آن اجتناب کنید و این کار را به افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه بسپارید.

خدمات نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج

زانکو سرویس در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی از برندهای مختلف، خدمات زیر را برای شما مشتریان گرامی در نظر گرفته است:

 • تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
 • تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی
 • تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی
 • تعویض و یا تعمیر تایمر ماشین ظرفشویی
 • تعمیر برد ماشین ظرفشویی

تعمیرکار ماشین ظرفشویی در کرج

برای خانم‌هایی که شاغل هستند از کار افتادن ماشین ظرفشویی واقعاً اذیت‌کننده است چون آن‌ها مجبور هستند زمان زیادی را برای شستن ظرف‌ها از دست بدهند. به جای اینکه ماشین ظرفشویی خراب شده را کنار بگذارید یک تعمیرکار حرفه‌ای پیدا کنید تا دوباره بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کرده و بهترین کیفیت و کارایی را از آن دریافت نمایید. برای پیدا کردن تعمیرکار ماشین ظرفشویی در کرج کافی است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • تعمیرکار باید سابقه زیادی در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی داشته باشد.
 • حتماً بررسی کنید که تعمیرکار از مدرک علمی برخوردار بوده و از طرف دیگر مهارت‌های عملی را با گواهی تحت نظر مراکز معتبر سپری کرده است.
 • بهتر است برای انتخاب تعمیرکار ماشین ظرفشویی در کرج به سراغ نمایندگی‌هایی از برند ماشین ظرفشویی که استفاده می‌کنید بروید چون در این صورت مطمئن هستید یک فرد متخصص عیب‌یابی را انجام می‌دهد.
 • حتماً بررسی نمایید که آیا تعمیرکار ماشین ظرفشویی در کرج برای تعمیرات به خانه شما می‌آید یا از شما می‌خواهد که به تعمیرگاه بروید. جابجا کردن ماشین ظرفشویی واقعاً کار سختی است. باز کردن و بستن اتصالات آن نیاز به تخصص دارد و شما ممکن است ناخواسته به آن آسیب وارد کنید.
 • در مورد هزینه‌ها نیز از تعمیرکار ماشین ظرفشویی در کرج سؤال بپرسید. آیا قرار است طبق نرخ اتحادیه پیش برود؟
 • آیا تعمیرکار در صورت اعتبار داشتن گارانتی ماشین ظرفشویی به شما تخفیف بسیار خوبی خواهد داد؟
 • توجه داشته باشید که تعمیرکار ماشین ظرفشویی در کرج باید حتماً فاکتور را در اختیار شما قرار دهد تا از بابت هزینه‌ها نیز مطمئن شوید.
 • تعمیرکار حرفه‌ای وقتی عیب‌یابی را انجام داد هزینه‌ها را به مشتری اعلام می‌کند تا در صورتی که موافق بود تعمیرات را انجام دهد.
 • ممکن است در جریان خرابی دستگاه قطعاتی نیز از کار بیفتد. الان این مسأله بسیار مهم است که آیا تعمیرکار قطعه را می‌تواند تعمیر کند یا خیر. ممکن است عمر مفید قطعه از دست رفته باشد.
  در چنین شرایطی تعمیرکار باید قطعه را با یک نوع اصلی جایگزین کند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی

فاکتور ها و عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی تاثیرگذار هستند و بنابراین نمی‌توان هزینه دقیقی را برای تعمیر این ماشین‌ ها تعیین نمود. از جمله فاکتورهای اصلی و عوامل بسیار تاثیر گذار در تعیین هزینه تعمیر ماشین‌ های ظرفشویی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع قطعه آسیب‌ دیده

ماشین‌ های ظرفشویی از تجهیزات و قطعات بسیار پیچیده ای تشکیل‌ شده‌اند و از جمله اجزای اصلی آن‌ ها می‌ توان به موتور دستگاه، برد الکتریکی، شناور، بازو های آبپاش، پمپ تخلیه و غیره اشاره نمود. هر کدام از این قطعات دارای کاربرد های متفاوتی در ماشین‌ های ظرفشویی هستند و وجود هرگونه مشکل و ایراد در عملکرد آن‌ ها، می‌ تواند هزینه‌ های متفاوتی را در تعمیر ماشین‌ های ظرفشویی داشته باشد.

برند دستگاه

ماشین‌ های ظرفشویی در برند ها و مدل‌ های گوناگونی به بازار عرضه می‌ شوند که از جمله آن‌ ها می‌ توان به برند بوش، سامسونگ، ال جی، زیرووات، پاکشوما و غیره اشاره نمود. ماشین‌ های ظرفشویی که دارای برند ها  و نمایندگی ایرانی هستند، قطعات یدکی آن‌ ها نیز به‌ وفور در بازار موجود بوده و بنابراین از هزینه پایین‌ تری نسبت‌ به سایر برند های خارجی در تعمیر برخوردار می‌ باشند.

نوع خدمات

هر کدام از خدمات نصب، تعمیر و انجام سرویس‌ های دوره‌ ای ماشین‌ های ظرفشویی دارای قیمت و هزینه‌ های متفاوتی هستند.

استفاده از قطعات اصل و اورجینال

تعویض قطعات معیوب و آسیب‌ دیده و جایگزین کردن آن‌ ها با قطعات اورجینال و فابریک، با توجه به مدل دستگاه، از هزینه بالاتری برخوردار می‌ باشد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی نیز می‌ توان به هزینه ایاب‌ و ذهاب، تخصص و تجارب تعمیرکار، کیفیت ارائه خدمات، ارائه گارانتی و ضمانت‌ نامه قطعات، مدت زمان گارانتی فاکتور خدمات و غیره اشاره نمود. جهت دریافت اطلاعات دقیق‌ تر در رابطه با هزینه‌ تعمیر ماشین ظرفشویی، می‌ توانید با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت خدمات تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی از برندهای مختلف همچون سامسونگ، ال جی، دوو، بوش، اسنوا، پاکشوما و… با تکنسین های زانکو سرویس تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. تنها کافیست با شماره 02632811842 با تکنسین ها در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی در مجموعه زانکو سرویس چقدر است ؟

قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی در زانکو سرویس طبق نرخ مصوب اتحادیه است. برای اطلاع از قیمت تعمیر انواع ظرفشویی با شماره 02632811842 با کارشناسان زانکو در ارتباط باشید.

آیا پس از تعمیر ماشین ظرفشویی، خدمات ارائه شده گارانتی می شود؟

بله، تمامی خدمات ارائه شده در مجموعه زانکو سرویس به شما مشتریان گرامی دارای ضمانت نامه است. به طوری که تا پیش از اتمام مهلت ضمانت نامه، در صورت بروز مشکل، به صورت رایگان برطرف می گردد.

مزیت دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در محل چیست؟

ماشین ظرفشویی وسیله ای سنگین است، به همین دلیل جابجایی آن مشکل و پرهزینه می باشد. از سویی دیگر ممکن است در هنگام جابجایی ضربه خورده و آسیب ببیند. یکی از خدمات زانکو سرویس، ارائه خدمات در محل است که این مشکل را برطرف می کند. به طوری که تکنسین ها در محل حاضر شده و اقدام به ارائه خدمات می کنند. این فرآیند منجر به صرفه جویی در زمان نیز می گردد.

تعمیرکار زانکو سرویس چه زمانی به محل مراجعه می کند؟

تعمیرکار زانکو سرویس در زمان و مکان اعلام شده از سوی مشتری، برای ارائه خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی به محل مراجعه می کند.

تأمین قطعه در نمایندگی تعمیر ظرفشویی در کرج بر عهده نمایندگی می باشد؟

بله، تکنسین های این مجموعه برای تعمیر ماشین ظرفشویی از قطعات اورجینال و اصلی برای تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج استفاده می کنند.

آیا تکنسین های زانکو سرویس، اقدام به تعمیر قطعات معیوب نیز می کنند؟

بله، تعمیرات قطعات معیوب ماشین ظرفشویی از برندهای مختلف شامل پنل بورد دستگاه، سیستم برقی، لولا و درب ماشین ظرفشویی، سیستم گرمکن، سیستم خشک کن و… در این مجموعه انجام می شود.

2 دیدگاه

 • سلام، خدا خیرتون بده ظرفشویی ما رو شما تعمیرات انجام دادید و درست شد، قبل از شما دو تا سرویس کار دیگه هم دیده بودن ولی نتونسته بودن درستش کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *