نکات مهم در نگهداری ماشین لباسشویی

استفاده از ماشین لباسشویی به صرفه جویی در وقت و هزینه ما کمک زیادی می کند اما اگر نکات نگهداری از این دستگاه را رعایت نکنیم، باید احتمال خراب شدن قطعات آن را در نظر بگیریم. این دستگاه مثل دیگر لوازم خانگی و برقی نیاز به مراقبت در استفاده دارد و با توجه به هزینه خرید و تعمیرات بالای آن، بهتر است نکات ساده ای که در ادامه گفته خواهد شد را رعایت کنید تا مجبور به پرداخت هزینه تعمیرات و خرید ماشین لباسشویی جدید نشوید. در ادامه، شما عزیزان را با مهم ترین نکات در نگهداری از ماشین لباسشویی و همچنین بهترین نمایندگی تعمیر لباسشویی در کرج آشنا خواهیم کرد.

نکات مهم در نگهداری ماشین لباسشویی

برای نگهداری و استفاده اصولی از ماشین لباسشویی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ این نکات عبارتند از:

  •  استفاده درست از برنامه‌ های ماشین لباسشویی

از نکات مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی، نحوه استفاده از برنامه های دستگاه است. توجه داشته باشید که انتخاب برنامه اشتباه ممکن است باعث تأثیر بد در الیاف لباس های شما شود و با تکرار این اشتباه، قطعات داخلی دستگاه دچار آسیب می شوند.

بنابراین ضروری است که برای طول عمر بیشتر ماشین لباسشویی و همچنین حفظ بافت لباس ها، برنامه ای مناسب جنس پارچه انتخاب کنید. همچنین اگر نیاز است که از دستگاه چند دور استفاده کنید، این کار را با فواصل یک ساعته انجام دهید تا قطعات خنک شوند و به موتور فشار زیادی وارد نشود.

  • جلوگیری از ورود نوسانات برق به دستگاه

نوسانات برق می تواند باعث سوختن یا نیم سوز شدن موتور و قطعات داخلی ماشین لباسشویی شود به همین دلیل توصیه می شود برای سالم نگهداشتن دستگاه خود، در زمان هایی که مصرف برق کمتر است از آن استفاده کنید و در ساعات اوج مصرف برق مخصوصاً اوایل شب از روشن کردن آن خودداری نمایید.

  •   انتخاب شوینده با کیفیت برای لباسشویی

برای شستن لباس با ماشین لباسشویی از شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. شوینده هایی که بیش از حد کف می کنند و ترکیبات غیراستانداری دارند، به مرور باعث آسیب رساندن به قطعاتی از دستگاه از جمله پمپ تخلیه، هیتر ، سنسور دما و… می شوند همچنین با این شوینده ها به لباس های خود نیز آسیب می زنید.

شوینده بی کیفیت به صورت جامد داخل دیگ باقی می ماند و باعث مسدود شدن فیلتر، پمپ و مسیر تخلیه لباسشویی می شود ضمن اینکه به مرور باعث بوی بد هم می شود. علاوه بر این موارد، در استفاده از شوینده های با کیفیت نیز به میزان مناسب از آن ها استفاده کنید و بیشتر از حد نیاز داخل ماشین لباسشویی نریزید.

  •  نگهداری از درب ماشین لباسشویی

برای باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی حواستان باشد که لولای آن آسیب نبیند و یا در جابجایی دستگاه، ضربه ای به درب آن وارد نشود. درب ماشین لباسشویی اگر مشکلی داشته باشد و به خوبی بسته نشود، باعث مشکلاتی مثل نشتی آب می شود.

  •  میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

قفلی به نام میکروسوئیچ بر روی درب ماشین لباسشویی قرار داده شده است که این قفل از باز شدن ناگهانی درب جلوگیری می کند. با فشرده شدن دکمه شروع به کار، میکروسوئیچ درب دستگاه را قفل می کند و تا زمانی که شستشو تمام شود، قفل می ماند یعنی شما نمی توانید حین کار دستگاه درب آن را باز کنید.

نوسانات برقی، ضربه خوردن و تلاش برای باز کردن درب ماشین لباسشویی هنگامی که کار می کند، باعث می شود که میکروسوئیچ خراب شود و نیاز به تعمیرات پیدا کند. برای جلوگیری از این مشکل ابتدا توصیه می شود از محافظ برق استفاده کنید تا نوسانات باعث مشکل در دستگاه نشود همچنین اگر خواستید هنگام شست و شوی لباس، درب آن را باز کنید ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید.

  • تمیز کردن فیلتر لباسشویی

برای نگهداری از ماشین لباسشویی خود، فیلتر آن را به طور منظم تمیز کنید. فیلتر ماشین لباسشویی در قسمت پایین دستگاه قرار می گیرد و مانع از ورود آشغال در مسیر تخلیه می شود تا آسیبی به پمپ وارد نشود. فیلتر اگر به موقع تمیز نشود، علاوه بر آنکه آب در داخل دیگ باقی می ماند، ممکن است به پمپ هم آسیب وارد شود.

برای تمیز ماندن فیلتر نیز توصیه می شود لباس ها را قبل از انداختن داخل ماشین، بررسی کنید که آشغال و اشیاء ریز و دستمال کاغذی نداشته باشند. بهترین روش برای تمیز کردن فیلتر نیز استفاده از مواد جرمگیر است که به صورت قرص است و می توانید هر 6 ماه یکبار از آن استفاده کنید.

  •  تمیز کردن محفظه ماده شوینده ماشین

محفظه ماده شوینده ماشین لباسشویی را تمیز کنید زیرا مواد شوینده اگر مدت طولانی داخل محفظه قرار بگیرد، باعث تشکیل رسوبات، مواد سخت و اسنداد لوله ها می شود.

  •  قرار ندادن ماشین لباسشویی در معرض رطوبت

محل قرار گیری ماشین لباسشویی باید بدون رطوبت و خشک باشد زیرا رطوبت می تواند با رسیدن به بدنه دستگاه باعث اتصال در سیستم برق رسانی شود. به همین دلیل ماشین لباسشویی را داخل حمام، نزدیک سینک ظرفشویی و محل های خیس و مرطوب قرار ندهید.

  •  سرویس های منظم ماشین لباسشویی

از مهم ترین نکات در نگهداری از ماشین لباسشویی، سرویس های دوره ای و منظم آن است. توصیه می شود هر 6 ماه یکبار از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید و ماشین لباسشویی را به طور کامل سرویس کنید تا مطمئن شوید به درستی عملکرد خود را انجام می دهد و مشکلی در قطعات و فیلتر آن وجود ندارد.

  •  توجه به ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی

یک نکته مهم دیگر در نگهداری از ماشین ظرفشویی، توجه به ظرفیت دیگ آن است و نباید لباس با وزن بیشتر از ظرفیت ماشین داخل آن بریزید. اگر بیشتر از حد توان ماشین داخل آن لباس قرار دهید، احتمالا دیگ خواهد شکست و با نشتی ماشین لباسشویی روبرو خواهید شد.

در پایان

سرویس های دوره ای و تعمیر ماشین لباسشویی خود را به تعمیرکاران مجرب بسپارید و اگر در کرج به دنبال مرکز تعمیرات مطمئن هستید، زانکو سرویس را با سال ها تجربه تعمیرات لوازم خانگی به شما معرفی می کنیم.

این مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در کرج، خدمات تعمیر در محل ارائه می کند و شما می توانید در سایت مجموعه فرم درخواست سرویس کار را پر کنید و یا با شماره تلفن 02632811842 تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار به محل داشته باشید. تعمیرکاران زانکو سرویس همراه با تجهیزات تعمیرات و در سریع ترین زمان به محل شما اعزام می شوند و دستگاه شما در همان روز تعمیر خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *