تمیز کردن جاپودری لباسشویی

امروزه ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین وسایل مورد نیاز در خانه است و فرآیند شستشوی لباس‌ها را تا حد بسیار زیادی آسان کرده است. اما این وسیله پرکاربرد، پیچیدگی هایی نیز دارد و باید با گذشت مدتی استفاده از آن؛ بررسی ‌هایی درباره اجزای آن انجام دهیم تا در ادامه کار به مشکلات فنی و خرابی‌ های متعدد دچار نشود. یکی از بخش‌ هایی که برای آلوده نشدن و سالم ماندن نیاز به نظافت و مراقبت دارد، جا پودری لباسشویی است و باید بدانیم که تمیز کردن جاپودری لباسشویی یکی از مهمترین کار ها برای سالم نگه داشتن ماشین لباسشویی است.

وظیفه جاپودری لباسشویی چیست؟

جاپودری لباسشویی در اصل محفظه ‌ای برای نگهداری پودر است و با عنوان مخزن پودر نیز شناخته می ‌شود. لباسشویی ‌های مختلف هر یک براساس مدل خود، مخزن پودر های متفاوتی دارند و در اصل می ‌توان گفت هدف اصلی جاپودری، نگهداری پودر و هدایت کردن آن به سمت بخش‌ های اصلی لباسشویی است.

در تمام مدل ‌های ماشین ‌های لباسشویی، جاپودری فضا های متفاوتی برای ورود پودر، مایع و بقیه انواع شوینده ‌ها دارد که بر اساس نوع استفاده می ‌توان آن ‌ها را به کار گرفت. همچنین می توان گفت جاپودری محلی برای عبور آب به سمت دیگ اصلی لباسشویی است. یعنی آب از شیر اصلی به سمت جاپودری حرکت می کند و پس از اینکه وارد مخزن پودر شد، به سمت محل اصلی شستشوی لباس ‌ها حرکت می کند.

چرا گاهی از جاپودری لباسشویی آب خارج می شود؟

یکی از مشکلاتی که گاهی اوقات مشاهده می ‌شود، این است که هنگام کار کردن لباسشویی با وجود بسته بودن درب جاپودری از کناره‌ های آن آب یا کف خارج می‌ شود. یکی از علت ‌ها این است که بدلیل زیاد بودن پودر داخل مخزن، مسیر آن بسته شده و این باعث نشت آب و کف از جاپودری می ‌شود. برای حل این مشکل نباید مخزن را تا بیش از نصف آن از پودر پر کنیم زیرا زیاد از حد بودن پودر سبب بروز چنین مشکلی می ‌شود. بهترین کار این است که براساس حجم آلودگی لباس‌ ها پودر را وارد مخزن کنیم و تا حد امکان حجم اضافی از پودر را داخل مخزن نریزیم.

چرا در جاپودری لباسشویی پودر باقی می ماند؟

گاهی ممکن است مشاهده کنید که پس از انجام شدن فآایند شستشو و اتمام آن، مقداری پودر در مخزن باقی ‌مانده است. این مشکل می ‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ذیل به بررسی تعدادی از آن ‌ها می‌ پردازیم:

فشار آب ضعیف

یکی از مهمترین دلایل باقی ماندن پودر در مخزن فشار آب ضعیف است. بدلیل فشار کم، شیر اصلی توانایی پمپاژ آب را ندارد و بخش‌ هایی از پودر داخل مخزن نمی ‌تواند خارج بشود.

حجم زیاد مواد شوینده

گاهی بدلیل زیاد از حد بودن مواد شوینده ورودی ممکن است بخشی از آن به صورت دست ‌نخورده باقی بماند و حل نشود.

نمایندگی تعمیر لباسشویی

کثیف بودن جاپودری

یکی دیگر از علل اصلی باقی ماندن پودر در جاپودری، آلوده بودن آن است که باعث می ‌شود پودر داخل مخزن به خوبی با آب شسته نشود و دست نخورده باقی بماند.

علت بوی بد جاپودری لباسشویی

در بیشتر موارد با اضافه کردن بیش از حد مواد شوینده به ‌خصوص پودر و مایع لباسشویی، بخش ‌هایی از آن در کناره دیواره‌ ها و کف مخزن باقی می ‌ماند. با گذر زمان و دست‌ نخورده ماندن این مواد اضافی، رنگ آن‌ ها به سمت تیرگی تغییر می ‌کند و سبب تولید بوی بد و نامطبوع می ‌شود. بهترین کار برای حل این مشکل تمیز کردن جاپودری لباسشویی پس از هربار استفاده از لباسشویی با یک دستمال نرم و مناسب است تا باعث ایجاد بوی نامطبوع و آلودگی ‌های بیشتر نشوند.

نحوه تمیز کردن جاپودری لباسشویی

برای حل مشکلاتی از قبیل نشت آب از جاپودری لباسشویی، باقی ماندن پودر در مخزن و بوی نامطبوع مخزن حاوی مواد شوینده، باید به طور ویژه به تمیز کردن جاپودری لباسشویی توجه کنیم.

ابتدا مخزن را خارج می‌ کنیم. پس از خارج کردن مخزن پودر ابتدا باید آن را با آب شستشو دهیم. بهتر است از آب ولرم استفاده کنیم زیرا آب با دمای بالاتر می تواند باعث بروز مشکلات دیگری شود. اگر مدت طولانی از شستشوی قبلی آن گذشته، بهتر است زمان کوتاهی آن را در معرض آب قرار دهیم تا رسوبات آن از بین برود. سپس به وسیله یک مسواک یا  برس جاپودری را تمیز می ‌کنیم و پس از شستشوی مجدد بعد از خشک شدن کامل آن را سر جای خود قرار می ‌دهیم.

بر اساس توضیحات داده شده بهترین کار برای جلوگیری از آسیب و خرابی ‌های متعدد لباسشویی، بررسی ‌های مداوم قطعات سازنده آن است که یکی از مؤثرترین کارها نظارت بر تمیز کردن جاپودری لباسشویی و بررسی کارکرد صحیح آن می ‌باشد.


اینجا بخوانید: لیست کامل ارور های ماشین لباسشویی

در پایان

شما عزیزان می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل و خطا در لوازم برقی منزل و یا محل کار خود به ویژه ماشین لباسشویی با هر برندی با کارشناسان شرکت زانکو تماس گرفته و از خدمات حرفه ای آن ها بهره مند شوید. زانکو سرویس نمایندگی تعمیر لباسشویی در کرج باکیفیت ترین خدمات را با مناسب ترین هزینه ها به مشتریان خود ارائه می دهد.جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02632811842 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *