رایج‌ ترین مشکلات مایکروفر

در دنیای امروز مایکروفر یکی از مهمترین لوازم آشپزخانه محسوب می‌ شود. می ‌توان گفت این وسیله پرکاربرد در زندگی‌ های شلوغ و پردغدغه ما، اصلی‌ترین  نقش را در جهت راحتی و آسایش اعضای خانواده انجام می ‌دهد. اما این دستگاه برقی و پر حاشیه مانند سایر لوازم آشپزخانه با وجود فواید فراوان، دارای معایبی نیز می ‌باشد که شما با کسب اطلاعات لازم می‌ توانید از بروز آسیب ‌ها و خرابی ‌های متعدد این وسیله جلوگیری کنید. در این مقاله، زانکو با ارائه اطلاعات ضروری و مهم، درباره رایج‌ ترین مشکلات مایکروفر با شما صحبت می‌ کند.

چرا مایکروفر غذا را گرم نمی ‌کند؟

گرم نکردن غذا یکی از رایج ‌ترین مشکلات مایکروفر است. این مشکل از دسته مشکلات فنی این دستگاه است که بهتر است برای رفع آن از متخصص حرفه ‌ای کمک بگیرید زیرا انجام دادن کارهایی بدون داشتن اطلاعات درست، ممکن است باعث بروز مشکلات متفاوتی شود. به یاد داشته باشید پیش از هر اقدامی از وجود این مشکل مطمئن شوید.

برای مثال می ‌توانید یک لیوان آب داخل مایکروفر بگذارید و ببینید با گذشت زمان کافی دستگاه قادر به گرم کردن آن هست یا خیر. این اتفاق علل مختلفی دارد که بیشتر به دلیل خرابی لامپ، خرابی دیود، مشکل در اتصالات داخلی و یا خرابی برد اصلی مایکروفر رخ می ‌دهد.

علت نچرخیدن سینی داخل مایکروفر چیست؟

یکی از عمده ‌ترین مشکلاتی که ممکن است در رابطه با مایکروفر با آن روبرو شوید، نچرخیدن سینی داخل آن است. گاهی اوقات این مشکل نشات‌گرفته از موضوعات ساده ‌ای مثل وجود جرم ‌های اضافی و آلودگی ‌ها است و ریشه فنی ندارد. اگر با چنین اتفاقی روبرو شدید، ابتدا سینی را از غلتک اصلی آن جدا کنید و تمام قسمت ‌های آن را به طور کامل تمیز کنید. درصورت نچرخیدن دوباره سینی، احتمالاً موتور گردان آن دچار ایراد شده است و باید آن را به یک فرد حرفه ای و متخصص بسپارید.


اینجا بخوانید: 10 دلیل نچرخیدن سینی ماکروفر

چرا مایکروفر هنگام کار صدای زیادی تولید می ‌کند؟

ممکن است هنگام کار کردن دستگاه مایکروفرتان، صدا های ناهنجاری بشنوید که می‌ تواند علل متفاوتی داشته باشد. نترسید و بدانید که این موضوع از رایج‌ ترین مشکلات مایکروفر است که شایع ‌ترین علت آن، قرار گرفتن سینی دستگاه در محل نادرست است. همچنین ممکن است ظرف قرار گرفته بر روی سینی وزن زیادی داشته باشد که با برداشتن آن مشکل رفع شود. برای اطمینان سینی اصلی را به طور کامل تمیز کنید تا آلودگی ‌های اضافی باعث بروز این مشکل نشده باشد. در انتها اگر همچنان دستگاه هنگام کار کردن صدای زیادی تولید می ‌کرد، از یک تعمیرکار یا متخصص کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیر مایکروفر در کرج

علت خرابی لامپ مایکروفر چیست؟

ممکن است مشاهده کنید که لامپ اصلی مایکروفر که به وسیله آن می ‌توانید داخل آن را ببینید، هنگام کار کردن خاموش می ‌شود و یا پس از انجام فرآیند گرم کردن دیگر روشن نمی ‌شود. خراب شدن لامپ مایکروفر مشکل مهمی نیست؛ زیرا با برد اصلی دستگاه و فن آن ارتباطی ندارد و فقط در اثر کار کردن زیاد لامپ آن دچار سوختگی شده است. شما می ‌توانید با خریدن یک لامپ مشابه، آن را با لامپ قبلی تعویض کنید و یکی از رایج ‌ترین مشکلات مایکروفر را به همین سادگی حل کنید.

چرا مایکروفر هنگام کار کردن خاموش می ‌شود؟

این مشکل از متداول ‌ترین موضوعات در رابطه با مایکروفر است. مهمترین علت آن خرابی فن آن است که باید حتماً توسط یک متخصص بررسی شود. همچنین ممکن است صفحه کلید دستگاه و یا قفل درب آن دچار ایراداتی شده باشد که درنهایت باعث بروز این مشکل می ‌شوند. به طور کلی در صورت روبرو شدن با این موضوع، بهتر است خودتان اقدامی درجهت برطرف کردن آن انجام ندهید؛ زیرا این مورد بر خلاف بسیاری از مشکلات که با روش ‌های ساده حل می‌شوند، ممکن است خطراتی مثل برق‌گرفتگی برای شما داشته باشد.

علت جرقه زدن مایکروفر هنگام کارکردن چیست؟

یکی دیگر از رایج‌ ترین مشکلات مایکروفر که در روزمره با آن مواجه خواهید شد، جرقه زدن دستگاه در هنگام کار است. اما این مشکل جدی نیست و عموماً به‌دلیل قرار دادن اجسام فلزی مثل قاشق مشاهده می ‌شود.

در پایان

در این مقاله سعی کردیم با ارائه اطلاعات مختصر درباره رایج‌ ترین مشکلات مایکروفر و روش ‌های روبرو شدن با آن ‌ها، استفاده از این دستگاه پرکاربرد را برای شما آسان ‌تر کنیم. توجه داشته باشید که همه ایرادات این دستگاه در خانه و توسط افراد بدون تخصص قابل حل نیست و در اغلب موارد شما باید با کمک گرفتن از نمایندگی ‌های معتبر نظیر زانکو سرویس برطرف نمایید. زانکو سرویس نمایندگی تعمیر ماکروفر در کرج خدمات تعمیر و نصب حرفه ای ماکروفر با برند های مختلف را به مشتریان خود ارائه می دهد. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02632811842 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *