جمع شدن آب کف یخچال

جمع شدن آب کف یخچال فریزر، یکی دیگر از رایج‌ ترین و عمده‌ ترین مشکلات موجود در انواع یخچال فریزر های قدیمی و جدید است. مشاهده آب در کف یخچال و یا ریزش آب از یخچال فریزر در کف آشپزخانه، می‌ تواند هشداری جدی برای بروز مشکل در یکی از قطعات و تجهیزات دستگاه باشد. اما بررسی و عیب‌ یابی دقیق، پیدایش علل و تعمیر و یا سرویس آن توسط تکنسین‌ ها، می‌ تواند راه‌ حلی عالی برای کاهش نگرانی‌ ها باشد. در این مقاله می‌ خواهیم با دلایل و علت جمع شدن آب کف یخچال فریزر آشنا شده و راه‌ حل‌ های عملی را برای رفع این مشکل به شما عزیزان ارائه دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دلیل جمع شدن آب در کف یخچال فریزر چیست؟

از مهم‌ ترین دلایل و علت جمع شدن آب کف یخچال فریزر، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

مسدود شدن زهکشی یخچال

یخچال فریزر های امروزی برخلاف یخچال‌ های قدیمی برفک دار، دارای عملکرد یخ زدایی خودکار هستند و یخی را که روی کویل های اواپراتور جمع می‌ شوند را ذوب می‌ کنند. آب حاصل از یخ زدایی نیز به داخل سینی در زیر یخچال وارد شده و توسط شیلنگ از دستگاه خارج می‌ شود. در برخی مواقع، شلنگ تخلیه دچار مسدود شدگی و یا یخ‌ زدگی می شود و به‌ همین دلیل آب در کف یخچال فریزر تجمع می یابد.

در چنین مواقعی شیلنگ تخلیه توسط سرویس کاران، به‌ طور کامل مورد بررسی و عیب‌ یابی قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض می‌ شود.

فرسودگی لاستیک دور درب یخچال

یکی دیگر از عمده‌ ترین دلایل تجمع آب در کف یخچال فریزر، فرسودگی و یا خرابی لاستیک دور درب یخچال است. در صورت فرسودگی لاستیک دور درب، هوای خارجی وارد محفظه داخلی یخچال شده و پس‌ از برخورد با هوای سرد و خنک، ذرات آب بر روی دیواره داخلی یخچال تشکیل می‌ شود. در صورت عدم بررسی، این ذرات به کف یخچال فریزر منتقل شده و می‌ تواند سبب تجمع آب شود.

برای رفع این مشکل، لاستیک دور درب به‌ طور کامل باید تعویض شده و ایرادات کیپ شدن کامل دستگاه نیز به‌ طور کامل برطرف گردد.

ریزش آب از آبسردکن

نصب غیر اصولی شلنگ‌ های آبسردکن یخچال فریزر و یا فرسودگی آن‌ ها، می‌ تواند یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب کف یخچال فریزر باشد. لوله‌ های آبسردکن در صورت شکستگی، پارگی و یا فرسودگی، می‌ توانند سبب اختلال در عملکرد آبسردکن شده و آب را به کف یخچال فریزر انتقال دهند.

جهت رفع این مشکل، توصیه می‌ شود از تخصص تکنسین ها و سرویس کاران حرفه‌ ای در این زمینه بهره‌مند شوید.

عدم جریان مناسب مایع خنک‌ کننده

یخچال فریزر ها در هنگام نصب، باید طوری در محل خود قرار گیرند که با کف آشپزخانه دارای کمی فاصله و برآمدگی باشند. این فاصله به دستگاه اجازه می‌ دهد تا مایع خنک‌ کننده به‌ درستی جریان یافته و از تراکم آب و یا نشتی آب جلوگیری نماید. همچنین این عمل در تنظیم دمای داخلی یخچال و کیپ شدن درب دستگاه نیز بسیار تأثیرگذار است.

تعمیر یخچال در کرج

مشکل در یخ ساز یخچال فریزر

اگر در کف یخچال و یا ساید بای‌ ساید خود، تجمع آب را مشاهده کرده‌اید، یکی از دلایل می‌ تواند خرابی و یا ایراد در یخ ساز دستگاه باشد. آسیب‌ دیدگی و یا فرسودگی لوله‌ های یخ ساز می‌ تواند سبب نشت آب و تجمع آن در کف یخچال شود. برای حل این مشکل، خطوط تأمین آب در زیر و یا پشت یخچال فریزر توسط تکنسین‌ ها به‌ طور کامل بررسی شده و هرگونه نشتی قابل‌ مشاهده، شل شدگی و یا آسیب‌ دیدگی اتصالات بررسی و سریعاً برطرف می‌ شوند.

رطوبت بیش‌ از حد در اطراف یخچال فریزر

یکی دیگر از دلایل تجمع آب در کف یخچال فریزر ها، رطوبت بالا در محیط اطراف دستگاه است. این رطوبت به‌ ویژه در مناطق شرجی، می‌ تواند سبب تشکیل قطرات آب در داخل یخچال و سطوح مختلف آن شود. جهت رفع این مشکل می‌ توانید از یک تهویه مناسب در محیط اطراف یخچال فریزر برای بهبود گردش هوا استفاده کرده و یا از رطوبت گیر ها در محفظه داخلی دستگاه بهره‌مند شوید.

یخ زدگی لوله تخلیه

یخچال فریزر ها دارای یک لوله تخلیه در قسمت پشتی دستگاه خود هستند. مسدود شدن و یا انسداد این لوله، می‌ تواند یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب کف یخچال فریزر باشند. دلایلی همچون خرابی دیفراست، المنت و یا برد دستگاه نیز می‌ تواند سبب یخ‌ زدگی لوله تخلیه و همچنین تجمع آب در کف یخچال باشند.

رطوبت میوه و سبزیجات

رطوبت حاصل از مواد غذایی و سبزیجات شسته شده در داخل جا میوه ای، یکی دیگر از دلایل جمع شدن آب در کف یخچال است. بنابراین بهتر است مواد غذایی مرطوب همانند میوه و سبزیجات را به‌ صورت خشک در داخل جا میوه‌ ای قرار داده و از سلامت بطری و ظروف آب نیز اطمینان حاصل نمایید.

علت جمع شدن آب در کف یخچال فریزر قدیمی

یخچال فریزر های قدیمی برخلاف یخچال‌ های امروزی، دارای سیستم یخ زدایی خودکار نبوده و در بخش فریزر، دارای برفک هستند. برفک موجود در داخل فریزر این نوع یخچال ها نیز باید توسط افراد در مدت زمان‌ های مشخص تمیز شود. در برخی مواقع به دلایل خرابی دستگاه، این برفک ها می‌ توانند آب شده و بنابراین به کف یخچال منتقل شوند. همچنین لازم به ذکر است که یخچال‌ های قدیمی و برفک دار، نسبت‌ به یخچال‌ های امروزی، کم‌ تر دچار تجمع آب در کف دستگاه می شوند و به‌ دلیل وجود صفحه‌ تریزون، دارای سیستم برفک می‌ باشند.

تعمیر و سرویس تخصصی یخچال فریزر

شرکت زانکو سرویس، در زمینه تعمیر و سرویس انواع لوازم برقی و خانگی، دارای سال‌ ها سابقه و تجربه فعالیت بوده و خدمات تعمیر انواع یخچال فریزر در برند های داخلی و خارجی را به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای و تخصصی به مشتریان ارائه می‌ دهد. تعمیرکاران و تکنسین های این مجموعه، در حرفه خود تمامی آموزش‌ ها و دوره‌ های لازم را گذرانده و با تکیه بر تخصص و مهارت خود و استفاده از بهترین و مجهزترین ابزارآلات، لوازم خانگی را تعمیر و سرویس می‌ نمایند. اولویت تکنسین‌ های این مجموعه در زمینه تعمیر قطعات معیوب شده‌ است و در صورت نیاز به تعویض قطعه نیز از قطعات اصل و متناسب با مدل دستگاه استفاده می‌ کنند.

در پایان

شما عزیزان می‌ توانید برای تعمیر و سرویس یخچال فریزر خود در بالاترین سطح کیفی، با مجموعه زانکو سرویس تماس گرفته و درخواست خود را برای ارسال تکنسین ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *