علت کم شدن سرمای یخچال

کم شدن سرمای یخچال فریزر، یکی از مشکلات و ایرادات رایج در تمامی یخچال فریزر ها در برند های متفاوت است و از دلایل و علت‌ های گوناگونی نیز برخوردار می‌ باشد. شما می‌ توانید جهت تشخیص علت کم شدن سرمای یخچال و تعمیر و برطرف نمودن ایرادات آن در برند های متفاوت، با شرکت زانکو سرویس، تحت عنوان نمایندگی تعمیر یخچال در کرج تماس حاصل کرده و درخواست تکنسین نمایید. 

بررسی علت های کم شدن سرمای یخچال

از جمله علت‌ ها و دلایل اصلی کم شدن سرمای یخچال نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

عدم اتصال درست دستگاه به برق 

از دیگر علت های کم شدن سرمای یخچال، اتصال نادرست دستگاه به برق و یا مشکل در سیم‌ کشی‌ های یخچال می‌ باشد. در صورت عدم اتصال درست یخچال به برق، جریان کافی برای عملکرد یخچال به آن وارد نشده و عملکرد قسمت خنک‌ کننده یخچال با مشکل مواجه می‌ شود. همچنین ایراد در دو شاخه‌ پریز و یا دو شاخه‌ یخچال نیز می‌ تواند سبب قطع و وصل شدن برق به دستگاه شده و علاوه‌ بر کم شدن سرمای یخچال، مشکلات دیگری را نیز برای دستگاه به وجود آورد.

نمایندگی تعمیر یخچال در کرج

ایراد در کمپرسور یخچال

یکی دیگر از دلایل متداول در کاهش و کم شدن سرمای یخچال، وجود خرابی و مشکل در کمپرسور یا موتور یخچال‌ های امروزی می‌ باشد. به‌ طور کلی کمپرسور یخچال از اجزا و قطعاتی چون پیستون، سوپاپ‌ ها و میلنگ تشکیل شده و هماهنگی هر یک از این اجزا با یکدیگر، سبب به حرکت درآمدن گاز سرما ساز در داخل یخچال شده و از این‌ رو قسمت فریزر و یخچال خنک‌ سازی می‌ شوند. بنابراین وجود هرگونه مشکل و خرابی در هر یک از قطعات کمپرسور، می‌ تواند عملکرد صحیح موتور را با مشکل مواجه کرده و از این‌ رو سبب کاهش سرمای یخچال شود.

شما می‌ توانید جهت عیب‌ یابی دقیق و بررسی کامل یخچال فریزر و همچنین تعمیر و یا تعویض موتور یخچال نیز با شرکت زانکو، به‌ عنوان نمایندگی تعمیر یخچال در کرج تماس حاصل کرده و درخواست متخصص نمایید. 

تنظیم نادرست درجه یخچال 

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار در کم شدن سرمای یخچال، تنظیمات نادرست درجه یخچال فریزر است. به‌ عنوان مثال دمای فریزر در فصول سرد باید منفی ۱۵ درجه و دمای یخچال نیز باید بین ۱ یا ۲ درجه باشد. اما در تابستان تنظیمات درجه یخچال تغییر یافته و باید دمای فریزر بر روی منفی ۱۵ درجه سانتی‌ گراد و دمای یخچال بین ۳ تا ۴ درجه سانتی‌ گراد تنظیم شود. عدم تغییر در دمای یخچال در فصول تابستان و کاهش ندادن آن، می‌ تواند سبب کم شدن سرمای داخل یخچال در فصول گرم شده، بنابراین تمامی مواد غذایی فاسد و خراب می‌ شوند. 

ایراد در دیفراست 

تمامی یخچال‌ های امروزی از بخشی به نام دیفراست برخوردار هستند که این قطعه وظیفه یخ زدایی و برفک زدایی در یخچال‌ ها را عهده‌دار می‌ باشد. وجود هرگونه مشکل در دیفراست و یا خرابی المنت و سنسور های آن، می‌تواند در سیستم یخ زدایی مشکل ایجاد کرده و در نتیجه سبب کاهش سرمای داخل فریزر شود. 

ایراد در کندانسور

قطعه کندانسور در یخچال فریزر ها و ساید بای‌ ساید های امروزی، وظیفه خنک‌ سازی گاز یخچال را برعهده داشته و هر گونه ایراد در فن کندانسور، می‌ تواند گرما و حرارت موتور یخچال را افزایش داده و از این‌ رو سبب کم شدن سرمای یخچال شود. 

به این نکته نیز توجه نمایید که اگر قسمتی از یخچال دارای سرمای کمتری نسبت‌ به بخش‌ های دیگر باشد، ممکن است ایراد در دمپر یخچال و یا فن اواپراتور باشد که جهت تشخیص آن می‌ توانید با نمایندگی تعمیر یخچال در کرج تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

نشتی گاز خنک کننده

یکی دیگر از عوامل بسیار تأثیر گذار در کم شدن سرمای یخچال، کاهش گاز خنک کننده و یا نشتی آن از دستگاه است. وظیفه اصلی گاز خنک کننده یا فریون، سرد نگه داشتن محفظه داخلی یخچال و فریزر ها است و با حرکت خود در لوله‌ های اواپراتور که در پشت یخچال تعبیه شده‌اند، سبب جریان سرما و ایجاد هوای خنک در یخچال می‌ شود. اگر گاز خنک‌ کننده به دلایل گوناگونی همچون نشتی از میزان استاندارد خود کاهش یابد، می‌ تواند سرمای معمول موجود در یخچال را با مشکل مواجه کرده و سبب کاهش آن در فریزر ها و یخچال شود. 

فاصله نادرست دستگاه با دیوار 

عدم فاصله درست یخچال فریزر ها با دیوار نیز می‌ تواند یکی دیگر از علت‌ های کم شدن سرمای یخچال باشد. زیرا در صورت وجود فاصله کم بین دیوار و یخچال، موتور یخچال به‌ درستی عمل نکرده و گردش هوای مناسب برای آن وجود نداشته و از این‌ رو یخچال به‌ خوبی خنک و سرد نمی‌شود. بنابراین در هنگام نصب یخچال خود، سعی نمایید به میزان ۵ تا ۱۰ سانتی‌ متر آن را از دیوار فاصله دهید. 

همچنین وجود وسایل و تجهیزات گرما زا همانند اجاق گاز در نزدیکی یخچال نیز می‌ تواند یکی دیگر از دلایل کاهش سرما در یخچال فریزر ها باشد. 

استفاده نادرست از یخچال 

پر کردن بیش‌ از حد محفظه داخلی یخچال از مواد غذایی نیز می‌ تواند در کاهش سرمای داخلی یخچال بسیار تأثیرگذار بوده و پیشنهاد می‌ شود که در حد استاندارد یخچال، در داخل آن مواد غذایی قرار داده شود. همچنین وجود هر گونه ایراد و مشکل در واشر درب یخچال فریزر و یا عدم کیپ شدن درست آن نیز می‌ تواند سبب ورود هوای گرم به داخل یخچال شده و سرمای یخچال کاهش یابد.


اینجا بخوانید: 21 نکته مهم در نگهداری از یخچال و فریزر

در پایان

با توجه به مطالب ارائه‌ شده در قسمت فوق، دلایل بسیار متفاوتی سبب کاهش سرمای داخل یخچال ها می‌ شوند و از دیگر دلایل نیز می‌ توان به تراز نبودن یخچال در جایگاه خود، دمای بالا در آشپزخانه، گرفتگی دریچه‌ های هوا و غیره نیز اشاره نمود. 

شرکت زانکو سرویس تحت عنوان نمایندگی تعمیر یخچال در کرج، با همکاری تیم بسیار متخصص و حرفه‌ ای خود، تمامی خدمات تعمیرات و انجام سرویس‌ های دوره‌ ای یخچال فریزر ها در انواع و برند های گوناگون را به مشتریان خود ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است.

این مجموعه دارای نمایندگی تعمیرات سامسونگ در کرج، نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج و همچنین نمایندگی تعمیرات دوو در کرج می باشد. شما می‌ توانید جهت درخواست تکنسین و استفاده از خدمات این مجموعه در سرتاسر استان البرز، به‌ صورت تلفنی و تماس با شماره تلفن 02632811842 و آنلاین درخواست خود را ثبت نمود و از خدمات آن بهره‌ مند شوید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *