برنامه‌‌ های ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل پرکاربرد در دنیای امروز است. این وسیله مهم در نوع خود پیچیدگی ‌هایی نیز دارد که گاهی کار کردن با آن را برای افراد سخت می ‌کند؛ در حالی که اگر با جزئیات آن آَشنایی‌ جزئی داشته باشید، می‌ توانید از کار کردن با آن لذت ببرید و راحتی و آسودگی غیر قابل ‌باوری را در زندگی خود تجربه کنید. زانکو در این مقاله برای راحت ‌تر کردن شما و دسترسی آسان‌ و طبقه ‌بندی شده به اطلاعات مورد نظر، به ‌اختصار توضیحاتی راجع‌ به معانی کلمات و برنامه ‌های ماشین لباسشویی را در اختیارتان قرار می ‌دهد.

معانی کلمات و برنامه‌ های درج شده روی ماشین لباسشویی 

به طور کلی با نگاه انداختن به انواع مدل ‌های ماشین لباسشویی می ‌بینیم تعدادی از کلمات و عبارت‌ ها در همه مدل ‌ها تکرار شده ‌اند و یادگیری معنی و کاربرد این کلمات به فهمیدن نحوه استفاده از ماشین لباسشویی کمک زیادی می ‌کند. به اختصار تعدادی از کلمات و برنامه ‌های ماشین لباسشویی را بررسی می‌ کنیم.

Cotton

کلمه ‌ای که برای شسشتشوی لباس‌ های از جنس کتان، نخ و پنبه کاربرد دارد.

Cotton eco

کلمه ‌ای که برای شستشوی لباس ‌هایی از جنس کتان، نخ و پنبه با زمان بیشتر و آب کمتر کاربرد دارد.

wool

کاربرد آن برای لباس ‌های پشمی است.

Duvet

برای شستشوی لباس‌ های مخمل کاربرد دارد.

Black care

گزینه ای که برای شستشوی لباس ‌های تیره و مشکی استفاده می ‌شود.

No spin

این کلمه به معنی شستشوی لباس‌ ها بدون استفاده از خشک ‌کن است.

Dry only

این لغت برای مواقعی است که می خواهید فقط از خشک ‌کن استفاده کنید.

Mix

این کلمه زمانی کاربرد دارد که بخواهید لباس ‌هایی با جنس ‌های مختلف را با هم بشویید.

معانی کلمات و برنامه ‌های ماشین لباسشویی‌‌‌‌ هایی با برند های مختلف

علاوه‌‌‌ بر کلماتی که توضیح داده شد، بعضی کلمات به صورت خاص برای برند های مختلف استفاده می ‌شوند و شما آن‌ ها را در همه ماشین‌ های لباسشویی مشاهده نخواهید کرد. به همین دلیل و با هدف آشنایی هر چه بیشتر شما با معانی کلمات و برنامه‌ های ماشین لباسشویی ‌های دارای برند های متفاوت، به بررسی مختصر تعداد محدودی از برند های نام‌ آشنا در این زمینه پرداختیم.

تعمیر لباسشویی در کرج

ماشین لباسشویی سامسونگ

علاوه بر کلماتی که گفته شد شما ممکن است کلمات آورده‌ شده در زیر را فقط بر روی ماشین لباسشویی سامسونگ مشاهده کنید که عبارتند از:

برنامه Synthetics

برنامه ‌ای است که برای شستن لباس ‌های دارای جنس پلی ‌آمید و پلی ‌استر به کار می ‌رود.

برنامه Outdoor care

برنامه ‌ای است که برای شستشوی لباس ‌های ضد آب مثل لوازم اسکی و کوهنوردی استفاده می‌ شود.

برنامه Bedding

برنامه ‌ای برای شستشوی روتختی، روبالشتی و لوازم مربوط به خواب است.

برنامه Baby care

برنامه‌ ای است که برای شستشوی لباس ‌های کودکان به کار می ‌رود.

ماشین لباسشویی ال ‌جی

در ماشین ‌های لباسشویی برند ال ‌جی بیشتر از علامت ‌ها به‌ جای کلمات و برنامه‌ ها استفاده شده است. از مهم‌ ترین آن ‌ها می ‌توان به علامت پیراهن ‌ها و ترازو اشاره کرد. علامت پیراهن و موج آب نشان ‌دهنده فعال بودن یکی از برنامه ‌های شستشو است. علامت پیراهن و موج آب دایره ‌ای شکل نشان‌ دهنده این است که برنامه درحال‌ اجرا به مرحله خشک کردن رسیده است. همچنین علامت ترازو نشان ‌دهنده این است که دستگاه درحال وزن کردن لباس‌ های شما می ‌باشد و تا چند ثانیه دیگر زمان مورد‌ نیاز برای شستشو را به شما اعلام خواهد کرد. همچنین ماشین لباسشویی ال ‌جی چندین عبارت کاربردی دیگر دارد که به اختصار آن ‌ها را توضیح می ‌دهیم:

عبارت Crease care

کاربرد این عبارت در جلوگیری از چروک شدن لباس ‌ها است.

عبارت Pre wash

این عبارت به معنی شستشوی اولیه می ‌باشد. یعنی توسط این عبارت یک مرحله با هدف شستشوی اولیه به کل مراحل شستشوی شما اضافه می ‌شود.

عبارت Intensive

کاربرد این عبارت برای شستشوی لباس‌ هایی با حجم آلودگی بیشتر از حد معمولی است.

ماشین لباسشویی بوش

 ماشین ‌های لباسشویی این برند از نظر کاربران از بهترین محصولات موجود در بازار محسوب می ‌شوند و ما به صورت کوتاه درباره معانی کلمات و برنامه ‌های ماشین لباسشویی بوش صحبت می‌ کنیم. لازم به ذکر است علامت درجه برای تنظیم دمای آب و علامت ساعت برای تنظیم زمان شستشو کاربرد دارد. بعضی برنامه ‌های متفاوت آن عبارتند از:

Reduced ironing

برنامه ای برای تنظیم حالت ضد چروک است.

Eco perfect

این برنامه در اصل اشاره به  بهترین حالت شستشو و بهینه‌ ترین حالت ممکن دارد.


اینجا بخوانید: مهم ترین نکات در نگهداری از ماشین لباسشویی

در پایان

ماشین ‌های لباسشویی در دنیای پیشرفته امروز انواع مختلفی دارند و ما در این مقاله سعی کردیم در مختصر ترین حالت ممکن، اطلاعات کاربردی و مفیدی را درباره معانی کلمات و برنامه‌ های ماشین لباسشویی از رایج ‌ترین برند های امروز دنیا در اختیارتان قرار بدهیم. امیدواریم با بهره‌ گیری از مطالب موجود در راحت ‌ترین حالت، بیشترین استفاده را از این دستگاه پرکاربرد و مفید داشته باشید. و در نهایت در صورت بروز هرگونه مشکل و ایراد در لباسشویی خود می توانید با  شرکت زانکو سرویس تماس حاصل نمایید. تکنسین های مجرب این مجموعه با سال ها سابقه معتبر به عنوان بهترین نمایندگی تعمیر لباسشویی در کرج باکیفیت ترین خدمات تعمیر و نصب لباسشویی را به مشتریان خود ارائه می دهد. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02632811842 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *